@klarysa.ratmajer

Sandra Angelika Banasiak

@klarysa.ratmajer

Sandra Angelika Banasiak

676 obserwujących 417 obserwuje

676 obserwujących

417 obserwuje

Ostatnio dodane komentarze

Gratki 😘
6 godzin temu
@fitarletka Mój adres mailowy jest na profilu 😉. Ty możesz odezwać się pierwsza.
13 godzin temu
@paulacieslik Ja też, ja też! Bo rowerek za zimny, a ten wózek co mamy za ciężki!
13 godzin temu
Jestem z takich rodziców co Ty. Ja chcę pograć w piłkę, gry planszowe, zabrać do wesołego miasteczka, a nie przez dekady zmieniać pieluchy i podcierać pupę 😄.
17 godzin temu
@nomen.rosae Może bez tych sanek i bałwanów. Lepiej plaża, lody :-)
17 godzin temu
Bałagan jak u mnie, zabawki są wszędzie. Ale mnie artystyczny nieład nie przeszkadza. Za to dziecko na meblach... gnałabym takiego na podłogę! 😄
1 dzień, 4 godziny temu
U nas mija i pojawia się znowu... I nie wiem czy to lęk separacyjny czy z czegoś konkretnego wynika. Wydaje mi się, że u nas to to drugie, bo on wisi na mnie, gdy np jest po weekendzie i spędziłam go w szkole. Tak samo wisi na ojcu, gdy widzi go raz na dłuższy okres, niekiedy raz w miesiącu.
1 dzień, 21 godzin temu
Jeszcze jeden dodatkowy plus — nie musisz zmywać! 😉
3 dni, 2 godziny temu
6
3 dni, 14 godzin temu
W Kaliszu niektóre firmy nawet premi na święta nie dadzą. O paczce nie ma co myśleć. Czekolady się nie dostanie. Włosi są jednak serdeczniejsi... U nas strach ofiarować komuś wino, a by dostać wino od pracodawcy, to... chyba sto lat musi minąć byśmy zmienili do tego podejście.
4 dni, 4 godziny temu
@bvgka Tak. Mają. One są ze sklepu coccodrillo, ale mają jakąś markę. Znajdę karton jak wrócę ze szkoły.
4 dni, 6 godzin temu
@bvgka My mamy problem zimowe znaleźć na tak małą nogę, więc chodzi w jesiennych. Czekamy na dostawę do sklepu by przymierzyć. Przed świętami ma jeszcze być.
4 dni, 4 godziny temu
@bvgka 17/18
4 dni, 4 godziny temu
@mama_hani85 Zabić sukę (sorry, ale nie mam na takie zachowanie przyzwoitych słów).
4 dni, 6 godzin temu
@aalicjaa.o Proszę bardzo 😘. Myślę, że o uczuciach mówimy za mało. Ukrywamy je. Zakładamy maski. Na IG często są piękne kadry. Lubię najbardziej tych co po prostu żyją, a nie są reklamą wielu marek, ale gdzieś w tym wszystkim zatracili siebie. U mamy Kazia na pewno spotkasz ją i jej myśli, a nie znaczki firmowe.
12 godzin temu
@maagdalenaa_123 Dziękujemy 😘
4 dni, 6 godzin temu
@bvgka czekają do lata, aż będzie jadł piasek 😉.
4 dni, 6 godzin temu
@teraz_mama_antka Zrozumieliśmy. Nam słownik też nieraz robi po złości :-)
2 dni, 17 godzin temu
@mama_hani85 Ja źle wspominam ciążę, bo ja się bałam. Od początku była zagrożona. Ciągłe ryzyko, że to może być wcześniak. Te wymioty, bóle głowy itd to nic, cieszyły mnie, ale ten strach o życie własnego dziecka, straszne...
5 dni, 3 godziny temu
@_nietypowa_matka_polka_ Uwierz mi, Twoje narzekanie to nie narzekanie. Ja trafiam na profile kobiet co jakby wcale nie cieszyły się z roli mamy. Jakby bycie mamą miało tylko źle strony, a dziecko było jedynie ciężarem. To tak jak z ciążą. Znam takie co przechodziły ją bezobjawowo, a złem nadrzędnym było to, że się w bluzkę nie mieszczą. Myślę, że patrząc na mamy wcześniaków, co pod koniec modliły się o każdy kolejny dzień w dwupaku, nie mają prawa robić z siebie Bóg wie jak cierpiących ciężarnych...
4 dni, 18 godzin temu
@ed_yt_a89 Jestem wyższą ligą. Stawiam od razu na ketonal xD
5 dni, 3 godziny temu
@kitikejt Dziękuję :-)
5 dni, 3 godziny temu
@mama_hani85 To u mnie Elena unika małego, bo dużo przeżyła w życiu...
5 dni, 3 godziny temu
Na ostatnim ma fajną minę. Takie "U" xD
5 dni, 15 godzin temu
Mnie bardziej niż ceny zabawek, przerażają ceny codzienne (prąd, pampersy, jedzenie... Wszystko drożeje). Poza tym zabawkę czy ubranie dziecko ma i ma (choć ceny płaszczy dla dorosłych to masakra), ale atrakcje... By iść do kina czy na basen niedługo trzeba będzie stówy (i to jedno wyjście).
5 dni, 15 godzin temu
A mały faktycznie świetnie reaguje. Aż mi się Hekcio przypomniał. Też był taki wszystkiego ciekawy.
5 dni, 15 godzin temu
@corazbardziej Ale podajesz, gdy jest z nim źle, a nie bo jest marudny. Ja nie mówię, by nie podawać wcale, bo wszystko jest do użytku w ilościach odpowiednich. I tak jak nie można się żywić dziecka tylko słodyczami, tak dieta z mleka, warzyw, owoców i paracetamolu też mnie nie przekonuje, a dużo osób w pierwszym roku życia dziecka podaje ten lek na każdą dolegliwość (kolki, zęby, marudzenie, przeziębienie).
1 tydzień temu
@bvgka Wiesz, ja nie mówię, żeby nie podawać nic, wcale, nigdy. Hektorowi też podałam coś dwa czy trzy razy, plus krople na kolki, ale zliczę to na palcach. Ja nie jestem przeciwna lekom, ani czekoladom, ani chipsom, ale ani jednego, ani drugiego, ani trzeciego nie powinno się podawać dzieciom w nadmiarze.
1 tydzień temu
To pewnie dlatego, że jest taki śliczny. Oczy ma mega 😍.
1 tydzień temu
@aneta.hamer Wstawać zaczął sam, za rękę chodzi sam, więc nie jest to ciągnięcie dziecka na siłę, by to musiało przebierać nogami. Trzyma się za palec i prowadzi :-).
1 tydzień temu
@achojeta U nas też ten etap, ale małego bardziej pociąga stanie niż podłoga (kolana). Czołga się tylko do czegoś co pomoże mu się podnieść na nogi ;-).
1 tydzień temu
@_mamakubusia_ Myślę, że tak na 10 miesięcy będzie chodził, do roku na pewno. Myślę, że spokojnie chodziłby dziś, bo stoi sam sztywno, ale boi się bez ręki zrobić więcej niż krok w stronę kogoś kto stoi blisko i wystawia ręce, by złapać. Ciałem jest gotowy, głowa ma blokadę (takie moje wnioski, ale się nie martwię, ma czas).
1 tydzień temu
@karolinamartyna32 Ja to staram się go do raczkowania zachęcić, bo lepiej tak, niż być jego podparciem (kręgosłup mi już pada), ale on nie jest za podłogą, niestety.
1 tydzień temu
@renatanamyslowska Myślę, że dziecko dziecku nierówne. No i dziecko może być leniwe, leniwe miesiącami i nagle wystartować i wszystkich prześcignąć 😉.
1 tydzień temu
@_mamakubusia_ Ja zaczęłam na 9, ale się przewróciłam mocno i później jakoś prawie na 11 :-) Osobiście uważam, że dziecko ma czas tak między 9 a 14 miesiącem życia.
1 tydzień temu
@bvgka Ja miałam takie cofnięcie, jak się wywróciłam. Miałam prawie dwa miesiące przerwy w chodzeniu. Ponoć dziecko w pewnym wieku jest mądrzejsze i zaczyna odczuwać strach.
1 tydzień temu
@bvgka Rozumiem go, to samo mnie spotyka, bo choć nie jestem wysoka, to mały jest mały. Już o takich szelkach myślę, by mu w domu zakładać.
1 tydzień temu
@bvgka Mój ma radochę nawet z patrzenia na inne dzieci, a zimą za bardzo nie ma co robić... Ja nie lubię siedzieć w domu.
1 tydzień temu
@corazbardziej To pozostaje czekać do lata 😉
1 tydzień temu
@corazbardziej Ale my też wychodzimy, choć zimno. Jednak latem można na dłużej, wracać później, dłużej gdzieś posiedzieć. Zimą w dupkę pizga...
1 tydzień temu
@dzoanaa29 Mój syn będąc w wieku Twojego syna lubił się nosić, jeść, spacerować, leżeć na brzuchu i "robić samoloty".
1 tydzień temu
@dzoanaa29 O, to widzę tak samo "lubią" zimę i jej ubiorowe uroki 😖.
1 tydzień temu
@cicho.franekspi Nie, nie mam Rokita. Będziemy mieli smartphone (ale nie ten dla malucha, tylko ta wersja dla starszego), pilot, joystick i gramofon.
1 tydzień temu
@kaassxd Pilot, gramofon, smartphone dla starszego, joystick.
1 tydzień temu
@kaassxd I jak się sprawdza?
1 tydzień temu
@kaassxd Telefon akurat od babci. Oglądała YT nim zakupiła. Wybierała na podstawie recenzji. Stała się znawczynią zabawek 😁.
1 tydzień temu
@kaassxd Wybraliśmy Mima Bo, Carmel, ale nas oszukano i są tylko białe, tego nawet u dystrybutora nie ma, więc Elodie Details, kolor Dots of fauna.
1 tydzień temu
@cicho.franekspi U nas Szczeniaczek Uczniaczek był od 0 i zaczął się nim interesować dopiero mając jakieś 5 miesięcy, a najbardziej to teraz. Więc pilot też pewnie u Was odleży swoje i w końcu się nim zabawi.
1 tydzień temu
@kaassxd No taki inny... Przyznam szczerze, że patrzyłam głównie na wygląd i rozmiary po złożeniu (czy się nada do samolotu).
1 tydzień temu
@cicho.franekspi Pluszak. Kierownicy jeszcze nie mamy, może, może... Zobaczę jak sprawdzą się te co zamówiliśmy.
1 tydzień temu
@z.szczepanska Ja poszukam i kupię jakiś, ale to za miesiąc, w tym już było za dużo wydatków.
1 tydzień temu
@mama_hani85 😘
1 tydzień temu
Ja się boję płazów, gadów, nawet niektórych gryzoni, więc z daleka mogłabym popatrzeć, a mały, jak będzie chciał, niech podłazi na bliską odległość 😉.
1 tydzień, 2 dni temu
Wróciłaś do starego kolorku?
1 tydzień, 3 dni temu
Wiesz, że dopiero się skapnęłam, że to bliźniaki 😉 Najlepszego dla J&O
1 tydzień, 3 dni temu
@agnes84lucky Przez te zęby Hekcia mam wszędzie zaległości... Oby to już były ostatnie w tym roku. W każdym razie najlepszego na cały rok, nie tylko na jeden dzień 😘
1 tydzień, 3 dni temu
Jedna pewnie od wózka 3w1, a druga taka lekka, nie? Nasza lekka w drodze :-)
1 tydzień, 3 dni temu
@dzoanaa29 Pochwal się jaką wybrałaś!
1 tydzień, 3 dni temu
@dzoanaa29 A ja spotkałam się z osobami co sobie chwalą. Nie wiem jak codzienne użytkowanie, ale prowadzić miałam okazję i nie prowadziło mi się go źle, wręcz przeciwnie.
1 tydzień, 2 dni temu
Dziękujemy. Co prawda już niedziala, ale wzajemnie. Niech u Ciebie... u Was niedziela będzie szczęśliwa!
1 tydzień, 3 dni temu
Mój samego mleka nie piję wcale, nie lubi. Je kaszki i te mleczne i bezmleczne (wtedy dodajemy Bebilon). On tak samo z piersi zrezygnował, bo się nie najadał. Mój synek kieruje się zasadą "by się czymś najeść, trzeba to zmielić, a nie tylko połknąć".
1 tydzień, 3 dni temu
@mikotmi Mój w piątym się sam odstawił, ale od zawsze dokarmiałam mm. Moje nie było treściwe, nie najadał się. Wychodzi na to, że co dziecko to inny przypadek.
1 tydzień, 3 dni temu
A ja nie lubię Oriflame jako firmy. Miałam od nich kilka kosmetyków, balsamów itd i nic mi nie przypasowało na dłużej. Stawiam na L`Oreal w większości (farby, szminki, podkłady, cienie, szampony). Jeśli kupowałabym kalendarz kosmetyczny, to tylko z tej firmy.
1 tydzień, 3 dni temu
Masz nieproszonego gościa na zdjęciu 😜 Psiaka 😁
1 tydzień, 4 dni temu
@andzeluna A to chyba u każdego 😜
1 tydzień, 4 dni temu
@cicho.franekspi Zimą kiecka? Za zimno dla mnie.
1 tydzień, 5 dni temu
@cicho.franekspi Podziwiam.
1 tydzień, 5 dni temu
@cicho.franekspi Podziwiam 😉
1 tydzień, 5 dni temu
Jesteście pewni co do tego porażenia? Ja nadal, jak na nią patrzę, nie widzę dziecka z porażeniem (może to zasługa Wasza, może rehabilitacji, z pewnością Mani).
1 tydzień, 5 dni temu
@radosc_bycia_rodzicem_ Trzymam za Was kciuki i nadal myślę, że to jakaś inna blokada. Macie już oficjalną diagnozę, że tak to nazwę czy tylko przypuszczenia?
1 tydzień, 5 dni temu
Mój zawsze się cieszy, gdy coś dostaje :-)
1 tydzień, 5 dni temu
@martisheq Myślę, że źle zrozumiałaś moje słowa. Podziały były zawsze, ale nie takie. Kiedyś bogaty miał prezent za sto, biedny za dyszkę. Dziś znam dzieci z wczesnej podstawówki, co mają telefon, na który mnie nie stać, i to nie jest żal, że mnie na niego nie stać, tylko takie porównanie. Ja nawet mając wypłaty z dziesięć tysięcy na miesiąc, nie kupiłabym dziewieciolatkowi iPhone za kilka tysięcy. Więc nie rozumiem czemu mam zważać na słowa. Jeśli dla mnie jest coś przesadą, to jest nią dla mnie. Dla Ciebie być nie musi.
1 tydzień, 5 dni temu
@chocolatee.lifee Dokładnie, wydaje mi się, że wszystko ma swoje miejsce, czas i powinno być w jakiś wyważonych proporcjach. Nie chodzi o to, by na każdym kroku oszczędzać i wszystkiego dziecku odmawiać, gdy nas stać, bo "po co mu", "obejdzie się bez tego", bo każdy chce od czasu do czasu moc sobie na coś pozwolić i dostać coś takiego lepsiejszego, dziecko również, ale nie chodzi o to, by na każdym kroku i z każdej okazji, a nawet bez okazji dawać dziecku złote góry, nawet gdy nas na to stać. Po prostu nie uważam takiego nagradzania, prezentowania, rozdawnictwa za coś dobrego.
1 tydzień, 5 dni temu
@nomen.rosae Takie coś zawsze było, nie ma sprawiedliwości, granica nigdy nie będzie równa. Mnie przeraża, że się pogłębia. Kiedyś można było na komunię dostać albo słodycze, albo rower (to była ta odgórna granica), dziś jest to ciągle jakąś słodkoś u niektórych i skutery, quady i laptopy za pięć tysięcy u drugich. Granica się poszerza, to przeraża. Za jakiś czas jedni na osiemnastkę dostaną jakiś drobiazg, może pierścionek, pościel, rower czy kurs prawa jazdy, a inni wille z basenem (do tego to niestety zmierza).
1 tydzień, 5 dni temu
Mój jeździł w spacerowce tak na trzy i pół, bo w gondoli nie chciał, bo świata nie widział. Tak więc... Teraz się za laską/parasolką rozglądamy.
1 tydzień, 6 dni temu
Jakie on ma duże stopy... 😱 A mój ma tak małe szkitki jak panienka. Butów nie można na niego dostać, bo w takich małych rozmiarach sztywnych nie robią.
1 tydzień, 6 dni temu
@kaassxd Ja bym chciała by mój miał chociaż 19... Najlepiej z 20. Choć dobór butów też od przegubia zależy.
1 tydzień, 6 dni temu
@kaassxd Mnie ograniczają tylko fundusze xD gdybym miała nieograniczony fundusz, na siebie zawsze znajdę buty.
1 tydzień, 6 dni temu
Proszę o przepis na ciasteczka!
1 tydzień, 5 dni temu
@z.szczepanska Pokonam Cię. Uwaga. U mnie mama prasuje!
1 tydzień, 6 dni temu
@z.szczepanska Ale tylko wnusiowi prasuje, moich już nie 😂
1 tydzień, 6 dni temu
Ja też nie lubię świat i też przez ojca. Choć u Was zawiniła choroba, los. Mój wyprowadził się jak złodziej, zabierając wszystko z mieszkania na kilka dni przed świętami... Poza tym wiem, że z rodziną najlepiej na zdjęciach. Ja tam spędzam ten dzień po mojemu. Mój syn za kilka lat będzie w przedszkolu mówił, że u niego nie jada się postnych dan, tylko wspólnie robi pizzę xD Spędź ten dzień jak chcesz, dla Olka, tak by Wam było przyjemnie. Może pokazuj mu zdjęcia dziadka, ale te z młodości, z wczesnych dziecięcych lat. Daj mu go poznać. Trzymaj się 😘
1 tydzień, 6 dni temu
@achojeta Ja spotkałam się z opiniami, że za wcześnie, że krzywda, ale przecież nic na siłę. Póki co jest bez płaczu i nam się udaje wychwycić moment, przez to wołanie eeee. Skoro dziecko uczy się przez pokazywanie i doświadczanie, to chyba nie ma nas co czekać! Zobaczymy jak nam pójdzie i kiedy będą całkiem bez pieluchy 😜.
1 tydzień, 6 dni temu
@achojeta Ja też się nie czuję skrzywdzona! Przybijam pięć.
1 tydzień, 6 dni temu
@slodka96 Kieruję się zasadą "sadzać jak zacznie siadać", tak jak to robiły nasze mamy i babcie. Póki co Hektor zawsze krzyczy eee i wtedy robi, więc to nawet trochę tak jakby wolał. I dzieci uczą się, moim zdaniem, przez pokazywanie, doświadczanie.
1 tydzień, 6 dni temu
U nas od zawsze sen około 23, ale za to zwykle do rana, a nawet do 10 czy 11. Tak więc, gdy zęby nas nie męczą, to nie narzekam.
1 tydzień, 6 dni temu
@i_can_fly_yy Mój nie żuł przez pierwsze trzy czy cztery miesiące, a przy ząbkowaniu zaczął.
1 tydzień, 6 dni temu
@i_can_fly_yy Ale u nas też tak naraz idą. Nie było, a już ma z 5 czy 6.
1 tydzień, 6 dni temu
@maagdalenaa_123 Ostatnio mamy też zamiłowanie do czajnika 😜😘
1 tydzień, 6 dni temu
@kaassxd A jaki pierdoła się zrobił. Ciągle musi mnie widzieć. Ciężko do toalety iść jak jesteśmy sami...
1 tydzień, 6 dni temu
@aneta.hamer Mój się boi prysznica :-) Więc takie wyjście odpada. Choć to też przyszło mu nagle, wcześniej tak nie miał. Nie sądzę, że każde dziecko taki etap przechodzi. Są chyba wyjątki od tej reguły. Ja ogólnie nie wierzę w takie pierdoły typu bunt jakiegoś wieku, leki separacyjne w jakimś wieku, marudzenie bo skok rozwojowy. Dziecko nabywa po prostu umiejętności, cech charakteru i jakieś jest. A Hektor akurat taki etap towarzyski ma co jakiś czas, później mu mija i znowu...
1 tydzień, 6 dni temu
@aneta.hamer Ja akurat znam mało dzieci, ale trafiłam na całkiem różne egzemplarze. Raczej nigdy do siebie niepodobne.
1 tydzień, 6 dni temu
@kaassxd Aż tak źle nie jest. Czasami się zabawi. Myślę, że jutro będzie lepiej. Tydzień temu miał dzień "chcę na ręce" i mu minęło xD
1 tydzień, 6 dni temu
My co drugi dzień robimy razem chleb. Mały lubi bawić się ciastem 😊 Pierniczka też zrobimy, a reszta... Ryby lubimy tylko w panierce, bigos wegetariański i barszczyk Ale ukraiński, i na tym kończą się nasze tradycje 😂. Mamy swoją, duża pizza w czterech smakach xD jak będzie większy pewnie będzie sam obkładał czym lubi 😊.
1 tydzień, 6 dni temu
Ja myślę, że każdy tak ma. Ja dziś np padam. Węgla powiedzieli, że nie dowiozą, bo padło im auto, dopiero jutro. Ja bez samochodu. To stary wózek, dwie ulice dalej po worek, przywieźć to 25 kg, wnieść na pierwsze piętro, co rano rozpalać w piecu, na dodatek Hektorowi wrócił etap "muszę cię widzieć" i jak jestem z nim sama, to ciężko nawet do toalety iść... Kiepski dzień. Niestety wszyscy takie mają, ponoć po to by móc docenić te lepsze.
1 tydzień, 6 dni temu
Pewnie, że świetne i sama bym pograła, ale metraż by mi na to nie pozwolił 😜
5 dni, 14 godzin temu
Te włosy ma super. Nie chcą mu ochlapnąć? 😂😄😁
1 tydzień, 6 dni temu
Gratulację. Czekamy na gwiazdę w jakimś świątecznym wdzianku 😜. Hektorek chce kartkę od Linki i jej rodzinki! Uwielbiamy Was 😘.
2 tygodnie, 4 dni temu
@corazbardziej Pięć albo sześć (ciężko policzyć, nie chce pokazać).
2 tygodnie, 6 dni temu
@achojeta U nas pięć albo sześć. Hektor nie każe zaglądać do buzi, tylko łyżeczka na nich gra! 😂
2 tygodnie, 6 dni temu
@mama_emmy_30.03.2018r_ Policzki u nas też...
2 tygodnie, 6 dni temu
@i_can_fly_yy Daj nazwę.
2 tygodnie, 6 dni temu
@mama_emmy_30.03.2018r_ My dostaliśmy na to Bepanten (inny niż do pupy), ale średnio pomaga. Poleciła mi koleżanka Zinalfat. Dziś kupię i zobaczę.
2 tygodnie, 6 dni temu
@fotomodalexa Dziękujemy. Zmieniliśmy maść i jest trochę lepiej. Całkiem pewnie mu znikną, gdy przestanie ząbkować.
2 tygodnie, 4 dni temu
@obara_family Dziękujemy 😘
2 tygodnie, 6 dni temu
@chester098 Myślę, że uśmiech każdego dziecka jest ważny. Uśmiechnięte dziecko to lepszy dorosły 😉
2 tygodnie, 6 dni temu
@bvgka A mnie się wydaje, że temu mojemu ciężko w tych rzeczach i właśnie się boi, jak już mu się zakłada bluzkę, że zaraz będzie tez kurtka, a w tej ma ograniczone ruchy...
2 tygodnie, 6 dni temu
@bvgka Nam z kolei od śliny na brodzie i przy ustach wychodzi takie zaczerwienienie z bąblami. Może znasz na to jakiś lek, maść? Niby jakąś na to mamy, ale średnio pomaga, a nie chcę, by mu tak zostało przez zaniedbanie...
2 tygodnie, 6 dni temu
@bvgka U nas buty ok, spodnie, skarpety, nawet rajtki. Przez głowę da wciągnąć wszystko, ale rękawy to zło... Tylko te rękawy...
2 tygodnie, 6 dni temu
@ooktawia Nie wiem, bo nie ja prasuje. Ale wcześniej nie było problemu z ubieraniem, dopiero od kiedy zakłada się więcej, problem się pojawił, więc raczej niechęć nie wynika z tego. I problem jest tylko z rękawami. Nawet jak już jest jakiś czas ubrany i jest spokojny, a chce się podwinąć mu rękaw to nagle krzyk.
2 tygodnie, 6 dni temu
@bvgka Emolium mamy od pierwszych dni i pomimo tego wyszło...
2 tygodnie, 5 dni temu
@bvgka Bepanten mamy, na wiatr też babydream
2 tygodnie, 5 dni temu
@mama_hani85 Jak w Hausie widziałam sweterki dla dzieci, świąteczne, za 69 zł... to mnie aż ścięło.wszystko jest dla ludzi, ale bez przesady. Kolega miał koszulkę z CK... Szmata po jednym praniu, a koszt jej gigantyczny.
2 tygodnie, 6 dni temu
@mama_i_jagodka Dokładnie, za najniższą krajową, człowiek powinien móc wynająć mieszkanie, zjeść, dojechać do pracy i jeszcze raz w miesiącu sobie coś kupić (takiego z niskiej półki, nie mówię o nowym mercedesie).
2 tygodnie, 5 dni temu
@mama_i_jagodka tak, tylko problem jest, gdy ludzie pracują, a pensje starcza tylko na opłaty i tydzień jedzenia. Osobiście znam ludzi, co zaciagali kredyty by posłać dzieci do szkoły.
2 tygodnie, 5 dni temu
A wiesz co mnie boli? Niesprawiedliwość. Oczywiście nikomu nie życzę źle, ale jaki to ma sens, gdy ludzie chcą mieć dzieci, a nie mogą, a w patologicznej rodzinie zza ściany ciągle przybywa dzieciaków. Kobiety robią wszystkie badani, dbają o siebie, czekają na maleństwo i rodzi się za wcześnie, albo poronią, albo chore... Inna chla całą ciążę, pali jeden za drugim, nie odżywia się zdrowo, nie ma wszystkich badań i dzieciak prawie 4 kg, bez żadnych wad, urodzony o czasie. To jest chore... przykre.
2 tygodnie, 6 dni temu
Chyba zakupie swojemu. On lubi tak uderzać... 😁
2 tygodnie, 6 dni temu
To co że rozrabia. Najważniejsze, że zadowolony! 😜
2 tygodnie, 6 dni temu
Zdolniacha!
2 tygodnie, 6 dni temu
Udanej zabawy! 😉
2 tygodnie, 6 dni temu
@kaassxd Ale super. Ja to nazywam "na pazurki" 😁.
3 tygodnie temu
@kaassxd Nie, aż takich nie. Ale po kąpieli ma irokeza!
3 tygodnie temu
Ja też piekę pieczywo. Bo się ostatnio wystraszyłam jak zobaczyłam skład chleba w markecie xD.
3 tygodnie temu
Witam w klubie, też miałam niebieskie. A Nowa fryzura super. Co prawda nie widać na zdjęciu twarzy, ale myślę, że odmładza.
3 tygodnie temu
Ale u Was zimno... Brrr
3 tygodnie temu
Jest mniej niż sprzed ciąży, ale od jakiegoś czasu stoi w miejscu...
2 tygodnie, 6 dni temu
Ja nie przepadam za słodyczami (cukierkami, plackami, lizakami). Jednak kawę słodzę, nieprzyzwoicie dużo. No i nie raz kiedyś jednak mnie chwyci chęć na tort, czekoladę, michałka. Też nie ufam ludziom co mówią "bez soli i cukru da się żyć".
3 tygodnie temu
Ale już duża 😱😱😱. Kawka w tygodniu?
3 tygodnie, 2 dni temu
@achojeta To mój też taki pulpet. W 74 na długość by wszedł, ale na szerokość nie...
3 tygodnie, 2 dni temu
@bvgka Na długość nie aż tak, ale gęstnieją.
3 tygodnie, 1 dzień temu
@mama_i_jagodka Masakra. Może to zęby? Zawsze tak miała? Pozostaje nadzieja, że jej minie.
3 tygodnie, 2 dni temu
@nomen.rosae Podziwiam za optymizm.
3 tygodnie, 2 dni temu
@_nietypowa_matka_polka_ Nasz nowe konto?
3 tygodnie, 2 dni temu
@_nietypowa_matka_polka_ Przez zęby mojego syna mam wszędzie zaległości.
3 tygodnie, 1 dzień temu
@mama_i_jagodka Dziękujemy.
3 tygodnie, 2 dni temu
Mariola 😍😍😍. Należę do jej fanklubu 😁
3 tygodnie, 2 dni temu
Ja pod koniec 41... Właściwie to już się zaczął 42.
3 tygodnie, 3 dni temu
Ale super. U mnie w styczniu poprawka jednego i na kwietnia (roczek Hektorka) koń trojański co będzie przechodził w kobietę trzymającą dziecko (same kontury) i z napisem, ale napis niech pozostanie tajemnicą.
3 tygodnie, 3 dni temu
Ja poluję na bluzy, swetry i płaszcz i nigdzie nie ma takich jakie bym chciała, a jak są to rozmiar nie mój... Twój futrzak fajny. Skąd? Chciałabym taki w innym kolorze.
3 tygodnie, 4 dni temu
Ale zeszczuplałas na twarzy! 😱
3 tygodnie, 5 dni temu
Moje koty lubią tę firmę 😁
5 dni, 12 godzin temu
My też długo byliśmy w dwupaku. Nie spieszyły się te nasze dzieciory na świat! 😂
1 miesiąc temu
@nomen.rosae Wywoływali Ci poród?
1 miesiąc temu
@nomen.rosae U nas też... Co prawda skurcze były, ale nie takie... Dużo kroplówek... Nigdy więcej 😖
4 tygodnie temu
Brawa dla małej. Dała radę. Silna dziewucha!
1 miesiąc temu
@mama_hani85 Dziękujemy 😘
1 miesiąc temu
Nam brakuje jednej klejki :-) 20 ją zdobędziemy!
1 miesiąc temu
@justynaszoke Najpierw kolacja, przygotowana przez faceta, z pomocą nowej książki, a po kolacji dobre perfumy lub jakiś but, a najlepiej para — tak, to moja bajka!
1 miesiąc temu
U nas dziś też koszule i kratka :-)
1 miesiąc temu
@karolinamartyna32 Tak, ale wychodzi mu coś na buzi, prawdopodobnie od tego ślinienia. Znasz jakąś sprawdzoną maść na takie coś u dziecka?
1 miesiąc temu
@agav.v Najpierw jeden, później dwa. Teraz widzę, że już czwarty jest tuż tuż i góra... Miesiąc się nacierpiał, więc teraz idą wszystkie na raz. Marudny jest bardzo...
1 miesiąc temu
Królowie PiK 😜😉😘.
3 tygodnie temu
Jakby chciał komuś przypier... Boski jest 😍😍😍
1 miesiąc temu
@kaassxd Światło tak padło, że bardzo jasne włosy mu wyszły 😄. Sama się śmiałam, że jak nie on.
1 miesiąc temu
U nas były ostatnio. Nawet Pysio spróbował 😊.
1 tydzień, 6 dni temu
My mieliśmy iść wczoraj, ale miał temperaturę i dziś jest ok, ale każą tydzień odczekać...
1 miesiąc temu
Na cudzych nie ma sensu. Wszystkich wkoło i tak nie zadowolisz, na dodatek Ty będziesz nieszczęśliwa 😜
1 tydzień, 6 dni temu
Uwielbiam piosenkę z cytatu.
1 tydzień, 6 dni temu
Ślicznie! 😍😍😍 Tak trzymać kobity!
1 miesiąc, 1 tydzień temu
Nie zwracam ma to uwagi. Szczerze, to mam za mało czasu, by jeszcze takie rzeczy sprawdzać...
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@insta.m.a.m.a My pierwszy spacer zaliczyliśmy mając miesiąc, bo trzy tygodnie spędziliśmy w szpitalu... Ja tam staram się normalnie żyć, bez przesady na tle zdrowia. W końcu nawet jak uprawy będą ekologiczne, to smog, deszcz... to wszystko i tak dotyka nas i tego co jemy... Nie zmienimy tego, choćby nie wiem co będzie już tylko gorzej i można się jedynie przyzwyczaić, zahartować.
1 miesiąc, 1 tydzień temu
Piotruś 😍😍😍 aleś wyrósł 😘
1 miesiąc, 1 tydzień temu
Młodziej wyglądasz, to pewne! 😉
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@twins_mamuska Ciężko mi to sobie wyobrazić. Z pewnością byłoby zwariowanie.
1 miesiąc, 1 tydzień temu
Faktycznie się zgrali! Ale Hektora też kiedyś ja ubierałam, a moja mama wychodziła zanim się ubieraliśmy i bluzki mieli marynarskie. Taki przypadek.
1 miesiąc, 1 tydzień temu
My basen od grudnia, przez pół roku, co najmniej raz w tygodniu! Polecamy. U Was też dzidziak lubi wodę?
1 miesiąc, 1 tydzień temu
Jaki duży facet już! 😍
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@corazbardziej Biegam... W sensie truchtam. Nie wiem w ile, ale zawsze 7km. Zaś jeśli chodzi o orbitrek to 15 km w nieco mniej niż godzinę, a na rowerku stacjonarnym 25 km w mniej niż 40 minut, więc nie są to jakieś zadowalające wyniki.
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@corazbardziej Ja lubię biegać, ale za czymś (piłka chociażby). Stanowczo wole gdy zespołowe lub zwykłego badmintona niż takie bieganie bez celu. Gdy mój syn podrośnie, to będzie jeździł na biegowym, a ja biegała z nim, wtedy będzie zupełnie inaczej, jakby atrakcyjniej. Ja w ogóle wolałabym biegać z kimś, ale ludzi z mojego otoczenia ciężko namówić do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Mogłabym z mamą, ale to by wyglądało tak, że ona zrobiłaby całą trasę, a ja byłabym na 1/4 trasy. Taką ma skubana kondychę...
1 miesiąc, 1 tydzień temu
Smacznego!
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@martynaa_photography Jak kiedyś będziesz w Kaliszu lub okolicach, to chętnie 😉😘
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@makeuproom_karolina_b_grojec Mnie też takie narzekanie wkurza. Albo wyjść na miasto, np do pizzerii i "tak daleko?". Chore. "Podziwiam" ludzi, którzy jadą dwa przystanki, zamiast się przespacerować (pomijam wyjątki gdy się spieszą).
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@maagdalenaa_123 A dziękuję bardzo. Malowanie pod kolor ubrania stało się moim hobby 😉
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@aalicjaa.o Ja z początku to się bałam, że ona mu zrobi krzywdę. Wchodziła do jego wózka, łóżeczka... Nie chciałam, by go zgniotła. Nie chciałam też jej wyganiać, odtrącać, bo to jednak żywe stworzenie... Zwierzęta też mają uczucia! Pilnowałam na każdym kroku, w końcu zaufałam. Ktoś powie, że zwierzęciu nie należy ufać. A ludziom należy? Życzę Ci byś zobaczyła kiedyś coś takiego na własne oczy, najlepiej u siebie w domu. Dzieci i zwierzęta to taka specyficzna relacja. I naprawdę nie ma dwóch takich samych relacji. U nas co kot, to inna więź lub jej brak.
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@bvgka Sytuacji w drugą stronę też nie rozumiem. Dużo kobiet mając dzieci już takie letnie narzeka "on wcale nie spędza z nami czasu", a jak dziecko było małe to było "zostaw, ja zrobię lepiej, źle go ubierzesz itd".
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@z.szczepanska Babcia kupiła trąbkę, oby wnusiu miał różnorodność... <załamka>.
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@karolinamartyna32 Ostatnio coraz trudniej mu zrobić wyraźne zdjęcie 😉
1 miesiąc, 1 tydzień temu
Ciekawe czy u nas są jakieś takie grupowe zajęcia dla dzieci... Hektor lubi inne dzieci, cieszy się, zaczepia, "gada".
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@nomen.rosae Poszukam czegoś na zimę, bo akurat wtedy już będzie pewnie chodził, a nie będzie gdzie chodzić, gdzie bywać, bo na dworze zima...
1 miesiąc, 1 tydzień temu
Czekam, czekam. Chcę zestaw talerzyków i tą Zosie-układankę.
1 miesiąc, 1 tydzień temu
Mniejsze jakby takie trochę zawiedzione Twoja odpowiedzią... 😉😉
1 miesiąc, 1 tydzień temu
Silny chłopak 😉
1 miesiąc, 1 tydzień temu
A ja na młodego nadal zakładam nieco więcej niż na siebie. Chodzi o to, że ja chodzę, jestem w ciągłym ruchu, a on siedzi i to często bez okrycia, bo go nie lubi. Więc jak ja mam bluzkę i kurtkę, to on ma krótkie body, bluzkę i kurtkę. Myślę, że nie jest mu ani zimno, ani za gorąco.
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@esstarosta Ja włączam YouTube i "Zostań moją przyjaciółką" — to jedyna piosenka i teledysk, co interesuje Hektora.
1 miesiąc, 1 tydzień temu
Wyślesz mi link na priv? Ja szczepię, mnie też szczepiono (ale ponoć nie aż tyle i zdaniem mojej mamy w dzisiejszych czasach to przesada, co miesiąc szczepienie...). Też mam nadzieję, że robię dobrze.
1 miesiąc, 1 tydzień temu
Smacznego Igorku! 😉
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
Rzuć przepisem na priv. Bardzo proszę. Kochamy pizzę, mamy już z 15 różnych przepisów, każda smakuje inaczej, każda lubię.
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
@aneta.hamer Jeśli mam być szczera to ja nie chciałabym cofać czasu. Podoba mi się macierzyństwo teraz. Wcześniej też mi się podobało, ale mniej. Nie tęsknię za Hektorem-maluszkiem.
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
@aneta.hamer Ja nie wierzę w "bunt dwulatka" ani w "bunt trzylatka". Osobiście nie kupuję tej teorii o ciągłych buntach, co na celu ma usprawiedliwienie złych zachowań dziecka czy sposobów na zwrócenie uwagi. Zobaczę jak będzie z Hektorem, ale jeśli będzie miał buntowniczą naturę to będzie to chyba już coś na zawsze, zapisane w charakterze, a nie jakiś etap.
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
@achojeta Dobrze, że nie tylko ja tak myślę, bo już się czułam wyrodną matką.
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
@mama_emmy_30.03.2018r_ Dziękujemy.
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
Czuję, że podzielimy pasję do mojego "schudnąć". Już tłumaczę. On będzie uciekał, a ja będę za nim gonić 😂
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
Ale szczęśliwy 😜
1 tydzień temu
Najlepszego dla małego łobuza 😘
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
@cicho.franekspi A czasami nie karnisz? Haha. Sorry, musiałam.
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
@dzoanaa29 Moje mleko też nie było treściwe :-) To karmienie piersią i rodzenie naturalne... Ja co prawda urodziłam naturalnie, ale nie czuję się z tego powodu lepszą matką czy lepszą kobietą.
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
@gamuzaaaa Prawda. Tylko muszą się naświetlić, najlepiej od słońca, a nie żarówki (jak był w nich na dworze, to później w domu się świeciły).
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
Zanim Hellowen wejdzie do Polski... Może moje prawnuki doczekają ten zabawy...
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
Kochamy buty 😍😍😍 Śliczne. Muszę zajrzeć do Lidla, może jeszcze będą...
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
Widzę też kupujesz wszystko większe 😁
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
Ja po hiszpańsku rozumiem zazwyczaj co mówią do mnie, ale sama nie powiem nic.
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
@emjot__ Ja nie potrafię gospodarować pieniędzmi... Ludzie w moim wieku mają swoje mieszkania, domy stawiają, samochody wymieniają. A ja? Ja mam 102 pary butów. To jest śmieszne i żałosne jednocześnie.
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
@ona.marynarzowa U nas się zdarzyło, w upały na picie, ale to napił się i spał dalej. Wstawał też ostatnio i prawdopodobnie na zęby. Jednak my późno chodzimy spać, a u Was jak z zasypianiem?
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
@ona.marynarzowa O to córeczka bardziej jak Hektor, choć my też żyjemy tak, że dla nas noc to dopiero 23 i nigdy nie usypiamy na siłę. Z drzemkami bywa różnie, ale zazwyczaj 2-3, po 10-25 minut.
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
A ja myślałam, że to samochody 😉
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
Ale schudłaś... Nie mówię o brzuchu, ale twarz... Mega różnica, jak inna osoba 😘
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@evikomentuje Ja zawsze mówię, że są przestępcy, których można resocjalizować. Dziecko co ukradło cukierka, facet co w nerwach pobił kolegę, dziewczyna co stała na wylotówce i w obronie koniecznej rozwaliła głowę klientowi nie mogą równać się z matką i jej konkubentem co dwa lata katowali dziecko, aż w końcu zabili. Tym pierwszym można dac szanse, tych drugich powinno się zabić, bo to nie są w moich oczach ludzie. W moich oczach to nawet zwierzęta nie są.
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@karolinamartyna32 Kastracja! Poważnie mam takie zdanie. Jak facet nie chce wypełnić obowiązków rodzicielskich względem jednego dziecka, to niech czasem nie narobi więcej dzieci. I oczywiście praca przymusowe na te alimenty, bo skoro nie można nikogo zmusić do miłości, troski, zabawy, to niech chociaż do płacenia zmuszają.
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
Za niedługo będzie łatwiej. Nie będzie trzeba przewijać tak często, a i najadać się będzie szybciej. Póki co jest jednak bardzo realnie 😉
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
Jak laleczka, śliczna 😍
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@bvgka Hektor nie jest płaczliwy czy marudny, ale jest głośny, więc słuchanie kursu hiszpańskiego przy nim odpada, bo zabawki grają, on trzaska i "śpiewa". Drzema po 20 minut i najlepiej na dworze. A tak to chodzić za rękę, chodzić za rękę. Wszystkie skoczki to maks pół godziny, to obiad można na szybko zrobić co najwyżej 😉.
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@pauulliinnaaa On już taki będzie. Ja nie liczę, że będzie lepiej. Co najwyżej mogę go oddać na kilka godzin do przechowalni zwanej żłobek, gdzie pewnie wsadziliby go do kojca i tyle...
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@izabellagaudynskahanna No dokładnie, ja jestem z tych osób, co w nocy funkcjonują super, ale po całym dniu z Hektorem padam dosłownie przed nim i jadę na ostatkach dopóki on nie zaśnie.
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
Ale fajny lulacz...
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@dzoanaa29 na bateryjki?
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@maagdalenaa_123 Chodzi o pokój matki i dziecka w galerii handlowej.
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@maagdalenaa_123 Mam koleżankę co pracowała w domu samotnej matki. Pewnie jak się wypowiem to zaraz ktoś poczuje się obrażony i powie, że nie umiem współczuć, ale większość z tych kobiet jest zwyczajnie głupia. Nie tylko niezaradna, ale naiwne i widać, że "cipka je swędzi". Przykład pierwszy z brzegu — dwoje starszych na rodzinę zastępczą ma babcia, dwoje jej zabrano, bo mąż pił, a ona zamiast starać się o odzyskanie dzieci, znajduje nowe gościa, znowu alkoholika, znowu jest w ciąży i gdy trafia ponownie do domu samotnej matki to ma dwulatka przy sobie i następne w brzuchu.
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@agnes84lucky To ludzie, którzy albo mieli te rzeczy co mówią w torbie i ktoś przed nami był w tym pokoju i zakosił co wartościowe, albo osoba, która "szuka okazji" i jest mega zachłanna. Stawiam na to drugie (bo tak mówią o nich osoby, które ich znają, choćby pani, która chodziła z tym panem na studia — zbiegiem okoliczności znamy z trzy te same osoby).
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
Mój też tak szybko działał, choć długo kręcił się w jedną stronę. Nikt nie wierzył, a on na cztery i pół miesiąca już sam ładnie siedział i sam się do siadu podnosił 😜. Twój też zdolny chłopak. Siłacz. Jeszcze nieraz zaskoczy 😘.
1 tydzień, 6 dni temu
@ooktawia Czyli Twoim zdaniem dziecko powinno biegać po sklepie i w restauracji? Zagrażać bezpieczeństwu swojemu i innych? Nie zgodzę się z Tobą nigdy w tej kwestii. Boiska, parki, place zabaw, bawialnie to miejsca gdzie dziecko może się wyszaleć. Są też miejsca gdzie należy się zachować. Choćby Francuzi nie mają z tym problemu. Polecam książkę (jedyną jaką przeczytałam o wychowywaniu dzieci) "W Paryżu dzieci nie grymaszą".
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@agnes84lucky Dokładnie i ja też jestem za angażowaniem dziecka. Ja lubiłam z mamą chodzić do sklepu. Szukałam produktów, pakowałam, uczyłam się liczyć, nawet rozmiaru butów szukałam. Dziecko nie musi iść jak żołnierz, stać ma baczność, ale spokojnie, normalnie, przy okazji rozmawiać, opowiadać, pokazywać.
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@ooktawia Ale ja nie mówię, że dziecko ma siedzieć w wózku, ale nie biegać, nie skakać. Co innego bawić się w kąciku, a co innego biegać między stolikami, wchodzić na krzesła, krzyczeć itd.
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@mama_hani85 Boże i ja znam takie sytuacje z wesel, gdzie dzieci zamiast biegać po parkiecie, na zewnątrz (póki widno), po dużym pustym holu, to wchodziły pod stół, na stół, na krzesła, psuły co się dało... A przecież nikt na weselu nie wymaga od dzieci siedzenia w bezruchu, ale chyba też rodzice nie powinni przymykać oczu na totalną demolkę. A tak ci biedni kelnerzy i kelnerki, jak poparzą któreś dziecko, to oni mają problemy, a rodzice ślepi, głusi, niemi i jak zwykle bez winy i ich aniołki też niewiniątka...
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@ancia_arcia Dlatego mnie irytuje, gdy bezrobotni dostają zasiłki na fajki, na piwko i dodatki mieszkaniowe, a ludzie normalni, pracujący nie mogą sobie pozwolić na zabranie dwójki pociech do kina raz w miesiącu... Pracującym rodzicom jest żal wydaj stówe na kino, bo może potem braknie na lekarza jak zajdzie potrzeba i trzeba będzie się zapożyczać, a bezrobotnemu nie żal przepalić dwóch stów w każdym jednym miesiącu...
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@chester098 Sajgonki z Lidla 😜
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@chester098 Polecam. Ja lubię gotowce xD
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
U nas z kolei te zęby dokuczają, pierwsze wychodzą tylne... Masakra. Że też dzieci muszą się tyle nacierpieć, a później jako starsi jeszcze do dentysty łazić. Z zębami ciągły problem.
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
Też muszę iść na zakupy. Mały ma tyle ciuchów, a ja dwie bluzy i dwa swetry... Szukam też sportowych butów zimowych :-) Kuba rośnie jak na drożdżach. Jeszcze z dwa miesiące i będzie biegał po tym parku!
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@nietypowa_matka_polka Ale to też zależy od dziecka, tego czy w przedszkolu mają drzemkę... Tych zależności jest wiele... Ale wydaje mi się, że godzina 20, to nie jest środek nocy, by ludzie robili duże oczy na dziecko w pizzerii 😉.
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@mama_hani85 Niekoniecznie. Nieraz ci starsi podchodzą z takim zaciekawieniem, zaś 20-30 letnie matki potrafią powiedzieć wprost "W każdym poradniku pani znajdzie, by kąpać przed 20 i kłaść spać", "Takie nocne wyjścia dla dziecka nie są zdrowe".
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@dagmaraaleksandra I komentarze, że już dawno powinien spać też słuchasz?
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@haru_introwertyk Ale skromnością powiało. No normalnie tak zawiało, że aż mnie zmiotło 😂.
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@aalicjaa.o Z jednej strony tak, z drugiej jest mi z tym dobrze, ja nie odczuwam braku faceta.
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@dagmaraaleksandra Może wcale nie dowieźli? U nas tak było ze skórzanymi butami dla dorosłych, na które polowałam.
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@nomen.rosae Tam jeszcze był argument "Ja cię mężem nazwałam, nie krzycz na mnie!" 😂
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
Haha!
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
Myślę, że to też kwestia tego, że oni tak naprawdę nigdy nie byli jedynakami. Tobi i Paula nie pamiętają chwil bez siebie nawzajem. Dla Tobiasza siostra była jakby od zawsze, zaś u niej brat był od zawsze, stąd tak szybka akceptacja względem Damiana. Gdyby był tylko Tobiasz albo tylko Paula i nagle po tylu latach ciach, nowy dzieciak, to mógłby być problem.
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@figga91 Pod wiatą. Mimo tego, jak ma się miejsce na dziecko, to po co to dziecko wkładać gdzie indziej?
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@nomen.rosae Ale to komedia będzie, uprzedzam.
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@nomen.rosae Już jest, historia o butach. Po niej dostałam ten kubek w prezencie!
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@z_alicja_wkrainieczarow I co w tym złego? Moim zdaniem nic, to normalność, a nie pokazowe idealizowanie macierzyństwa.
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@z_alicja_wkrainieczarow A ja nie znam. Babcia pewnie zna. Ja się śmieje z mojej mamy, że chyba całego Youtube obejrzała :-)
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
Co wzięłaś na kolejny ogień? Ja od siebie mogę polecić jeszcze "el barco". Po naszemu "statek".
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@nomen.rosae Nie znam. U mnie obecnie "Ostre przedmioty".
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@nomen.rosae Nie wiem, widziałam pół odcinka, bo zasnęłam, ale książka była super! Wczoraj też obiecałam ekranizację "To" i... I się zawiodłam.
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@nomen.rosae Sama mu ich zazdroszczę.
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
Jaka opera. Twój to chociaż śpiewa. Mój krzyczy.
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
Te odległe plany... Ja tyle rzeczy odlozylam na jutro przez ząbkowanie mojego syna, że pewnie jak babcia go zabierze w niedzielę to cały dzień spędza przy komputerze, a i tak nic nie zrobię tylko uczyła się będę. Myślę, że dzielenie złymi doświadczeniami jest dobre, można je poukładać, pogodzić się z nimi, pokonać je, a przy okazji dac tym siłę i oparcie innym, którzy są w podobnej sytuacji.
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@ooktawia Muszę właśnie zrobić jakieś ogrodzenie... Pewnie też się będzie nagrzewać, ale zawsze to jakaś ochrona.
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@ancia_arcia A to mnie karmienie nużyło, powodowało ospanie... Nudziło mnie to, a Hektor był dzieckiem co potrafił ciumciać godzinami...
1 miesiąc, 4 tygodnie temu
@bvgka Moje też treściwe nie było stąd dokarmianie. I niemal zawsze miałam go za mało na jego potrzeby. Hektor urodził się żarłoczny i gdy większość dzieci zadowalało 40-60 ml, on potrafił na raz wypić 100-150... Do dziś je więcej. Miałam też taką sytuację jak Ty, on na moim cycku był wiecznie głodny. Karmiłam właściwie wyłącznie dla tej niby dużej odporności i chciałam to robić do pół roku, ale Hekcio sam zadecydował, że już wystarczy, że takiej wody to on pił nie będzie.
1 miesiąc, 4 tygodnie temu