@klarysa.ratmajer

Sandra Angelika Banasiak

@klarysa.ratmajer

Sandra Angelika Banasiak

712 obserwujących 438 obserwuje

712 obserwujących

438 obserwuje

Ostatnio dodane komentarze

@evikomentuje Słyszałam.
3 tygodnie, 5 dni temu
@karolina_gabor Pewnie to też zależy od tego jakie ma się dziecko i jakie priorytety. Ja bym nabawiła się frustracji, gdy bym drzemkę dziecka miała poświęcić na sprzątanie zabawek, które po drzemce zaraz na nowo porozrzuca.
3 tygodnie, 5 dni temu
@gamuzaaaa Wiesz co jest taki moment, gdy dziecko się slini, do tego często dochodzi problem z przebieraniem i płacz przy nim i nie wyobrażam sobie przerwać dziecku zabawy, po to by je ładnie odpier... i pstryknąć fotkę.
3 tygodnie, 5 dni temu
@_nietypowa_matka_polka_ Ja wolę odpocząć, poczytać, pouczyć się w tym czasie. Oczywiście to co ulane wycieram i piorę, a okruszki zmiatam. Twoje czysto i Twoje czyste dzieci to coś zupełnie innego niż ich czysto i ich czyste dzieci, zapewniam cię, widać różnice.
3 tygodnie, 5 dni temu
@_nietypowa_matka_polka_ I znowu robisz to kosztem snu... Tak ustawiłaś priorytety. Ja nie byłabym w stanie w nocy, po całym dniu zapieprzania np się uczyć. Zbyt zmęczony umysł, więc znajduję na to czas za dnia, zamiast sprzątać mu np kaszę i ryż z baseniku, do którego po drzemce i tak wyskoczy.
3 tygodnie, 5 dni temu
@gamuzaaaa Oczywiście, że ja nie mam nic przeciwko jak ktoś robi coś kosztem snu. Jeśli to daje mu szczęście to ok. Bardziej mi chodziło o profile na pokaz, gdzie w tych domach dzieci cierpią. Są lalką, dodatkiem do wizerunku. Często też ludzie przez to gnają za niemożliwym, choć to już wina ich niedojrzalosci, a nie tego, że kogoś stać. Był jednak taki jeden głośny przypadek małej Neli i nie sądzę, by to był wyjątek. Myślę, że takich dzieci jest więcej.
3 tygodnie, 3 dni temu
@karolina_gabor Ale ja zamiatam, zbieram to co może włożyć do buzi. Bardziej chodziło mi o porządek w sensie "wszystko, dosłownie wszystko ma swoje miejsce". Zastanawiam się czy dzieci w układzie hermetycznie, sterylnie, na pokaz są szczęśliwe, tyle. Chodziło mi o takie typowo na pokaz profile.
3 tygodnie, 3 dni temu
@mamuuusia_wiktora Dziekujemy. Już był u fryzjera. Nie ma już takich.
3 tygodnie, 3 dni temu
@agnes84lucky Cytuję "w miarę czysto", a nie zabawki poustawiane na baczność. U Was tego akurat nie widziałam 😁.
3 tygodnie, 3 dni temu
@naucze_sie_tanczyc_w_deszczu To ponoć rodzicielska dojrzałość dojść do takiego momentu 😂.
3 tygodnie, 5 dni temu
Jacy podobni 😉
3 tygodnie, 5 dni temu
@karolinamartyna32 To zawsze będzie kwestia podejścia. Ja lubię iść zarówno do kina czy teatru, jak i do klubu go-go czy na pokazy taneczne, rozbierane. Zaś jeśli chodzi o domówki, gdzie programy w karty na rozbieranego lub zadania, ewentualnie poprzekazujemy sobie kostkę lodu z ust do ust i przegrywa ten, w którego ustach się roztopi, to dziecinada, która nam pomaga złapać oddech przed dniami pracy, codzienności.
3 tygodnie, 6 dni temu
@nomen.rosae Bo tak jest. Zdarza się jednak też tak, że czepiają się spełnione kobiety, niespełnionych mężczyzn. To my, panie, z punktu widzenia seksuologa, mamy spaczony, obrzydliwy obraz seksu, wpojony nam w dzieciństwie i głównie stąd wynika nasze uprzedzenie do np trójkątów, "hałaśliwych" sąsiadów, obejmującej i całującej się młodzieży na plaży.
3 tygodnie, 6 dni temu
@karolinamartyna32 Bywałem też na takich domowkach, gdzie robi się to ma stole, oczywiście ze swoim partnerem. Znam pary co zdradzają za przyzwoleniem i wolałabym tak, niż by mój mąż miał kochankę w ukryciu. Jak się bawić, to wspólnie, czyli "ja mam ochotę na coś innego, ale przełknę też to, że ty pójdziesz z innym". Zazwyczaj zdrady mężczyzn są jednostronne. Oni myślą, że mogą, a kobietą ma być wierna. To już taka hipokryzja. Są osoby, które nie są monogamiczne, a mimo tego mogą być cudownymi partnerami w życiu.
3 tygodnie, 6 dni temu
Dwuletni są mądrzejsze niż dorosłym się wydaje 😉.
4 tygodnie temu
@justyneczka1 Raczej normalny, ale zdjęcie z góry zrobione i do tego stos pościeli i łóżko obok robią swoje i jest takie wrażenie...
4 tygodnie temu
@instafejm.eu Więc promujcie, ale ani grosza ode mnie za to nie dostaniecie (tylko uczciwie uprzedzam).
1 miesiąc temu
@klebekuczuc.pl 😘
1 miesiąc temu
@piccolascintilla U nas w tygodniu to chyba nawet już o 20 większość lokali zamykają.
1 miesiąc temu
@mom.and.2kids Dziękujemy.
1 miesiąc temu
@kaaasik_ Ja nie usuwam zdjęć od razu z tel. Przerzucam później do komputera i na dysk przenośny... Aż się boję zrobić tam porządek.
1 miesiąc temu
@aneta.hamer Tak, już od świąt się staramy.
1 miesiąc temu
@_nietypowa_matka_polka_ Pamiętam to czekanie na USG i taki niepokój czy wszystko jest ok...
1 miesiąc temu
@_nietypowa_matka_polka_ Będzie dobrze. Oby zdrowe. Nawet chłopak 😘
1 miesiąc temu
@karolinamartyna32 Prezent od prababci dla Hektorka 😉.
1 miesiąc temu
@corazbardziej U nas też były problemy i też problemów się obawiam... Żyję nadzieją, że w drugiej będzie inaczej niż w pierwszej.
1 miesiąc temu
@karolinamartyna32 A ja chcę dwóch chłopców. Chociaż, to nie chęci, a wyobraźnia. Zawsze jak sobie wyobrażam przyszłość, to widzę siebie i dwóch chłopaków.
4 tygodnie, 1 dzień temu
@karolinamartyna32 Zawsze jest szansa, że trafisz na porządnego gościa, co zaakceptuje Jasia i da Ci córkę 😘😘😘.
4 tygodnie, 1 dzień temu
@betlejewska.agnieszka Dziękujemy.
4 tygodnie, 1 dzień temu
@aneta.hamer To nie jest zależne od wiary, a od starań z obu stron 😉.
4 tygodnie, 1 dzień temu
@asiulaa_13 Tak, bo szczupła mam nadzieję, że jakieś dziewięć miesięcy nie będę. Najlepiej jakby to się zaczęło już od tego miesiąca 😉.
1 miesiąc temu
@makeuproom_karolina_biernacka Nie, jeszcze nie. Dziś właśnie sączę piwko i zaczynamy nowy cykl.
1 miesiąc temu
@asiulaa_13 Zacytowałem Cię dziś jednemu panu z imprezy, gdy zdjął koszulkę. Odpowiedział "A nie czasem bogatym?" i puścił oczko 😄.
1 miesiąc temu
@maagdalenaa_123 Mnie męczy długotrwałość. W sensie rozjaśniacz z utleniaczem... Później frarba też z utleniaczem... I wcale mi ich nie ubywa, co jest najlepsze.
1 miesiąc temu
@nicolasobczak Mnie rosną moje szybko i w miarę nawet są jeśli chodzi o grubość, ale po zdjęciu akrylu obcięłam, gdy nie miałam czasu ich przedłużyć. No i zostałam z krótkimi.
1 miesiąc temu
@mari23kim Ale że akurat to przelało czarę goryczy? To z hejtem nie miało wiele wspólnego. Ten facet sam mówił (ten psychopata co zabił), że to z winy PO... Dzień po prostu wybrał taki jako wybrał i to wydarzenie (ta tragedia) zbiegła się z WOŚP.
1 miesiąc temu
Udostępnić grafikę na profilu czy w relacji?
1 miesiąc temu
Hektorek jest chętny, mamy dwa konta. To i typowo markowe na @chico.hector.jose
1 miesiąc temu
Nie jestem pewna czy ta śmierć pozostanie bezsensu. Może dzięki niej coś się zmieni. Może politycy zaczną się bać i zauważą szarego człowieka i jego problemy zamiast tylko napychać sobie brzuchy. A może kary się zaostrzą i przestaniemy mieć tylu morderców do wykarmienia bo się ich zutylizuje. Ja tam w niektórych przypadkach jestem za karą śmierci. Człowiekowi jej nie życzę, żadnemu, ale ten kto życie innemu odbiera na miano człowieka w moim mniemaniu nie zasługuje. Szkoda jedynie, że ktoś na zemstę i bodziec dla społeczeństwa do zmian wybrał sobie dzień WOŚP-u. Dzieci nie powinny cierpieć i ponosić skutków ani decyzji urzędników, ani zbrodni zwyrodnialców. Jurka mi szkoda. Chciał zrobić coś dobrego. Robił przez tyle lat. I co? Potyczki jakiegoś bandziora i polityka to zepsuły. Bo to były potyczki. Zabijać nikogo nie powinien, ale z drugiej strony wątpię by było to zabójstwo ot tak, bez powodu. Może ten cały prezydent sobie na to zasłużył. Tego nie wiemy. Pewnie się nie dowiemy, bo nawet jeśli to będą to tuszowali...
1 miesiąc temu
@adela_nela Dokładnie. Widzimy teraz wielce skrzywdzonego, zabitego prezydenta Gdańska. A kim był za życia? Oczywiście, nikt nikogo nie powinien zabijać, ale mówmy prawdę, nawet o zmarłym. Nie stawiajmy go na piedestale i nie mówmy jak o cnotliwym ideale tylko dlatego, że zginął śmiercią taką a nie inną.
1 miesiąc temu
@martyna.krepska Ale czy ja napisałam, że ktoś dobrze zrobił, że go zabił? Wkurza mnie tylko, że nagle wszyscy opłakują człowieka, którego nie znali i widzą w nim tylko dobro. Ten kto to zrobił, nawet jeśli był chory, to miał w głowie jakiś powód. Zdaniem jego prezydent zasłużył. Ja jedynie jestem za tym, by nie robić z kogoś świętego tylko dlatego, że umarł.
1 miesiąc temu
@mamii_raha Oczywiście, że nikt nie ma prawa. Ja nie napisałam, że zasłużył na śmierć czy coś w tym stylu. Napisałam jedynie, że nie był taki cnotliwy i nieskazitelny jakim teraz go przedstawiają. Śmierć nie wykazuje win za życia. Ludzie pamiętają. I jeśli niejednego skrzywdził, to gdzieś tam pewnie pojawiło się w głowach niektórych "dobrze mu tak". Nie w mojej, ja go nawet nie znałam, ale prawda jest taka, że teraz się go na siłę wybiela.
1 miesiąc temu
@martyna.krepska W oczach mordercy sobie zasłużył. Musiało mi uciąć kawałek. Chodziło mi o to, że morderca miał cel. Nie urządził masakry, nie celował w każdego.
1 miesiąc temu
@mamii_raha Ja przede wszystkim uważam, że człowieka, który wcześniej wchodził do banków i wygrażał bronią, nie powinno się nigdy wypuścić na wolność, bo on nie jest normalny, stwarza zagrożenie. Gdyby poddać go wtedy dożywociu lub każe śmierci, to do tragedii by nie doszło. Zaś jeśli chodzi o prezydenta Gdańska to ja go szanuję za to, że wziął udział w paradzie czy tam obchodzie równości. Nie zamierzam jednak po nim płakać, bo ja go nie znałam i nie odczuwam fizycznie jego braku. Zaś jeśli chodzi o jego śmierć to nikt nie powinien umierać w taki sposób, a już zwłaszcza w takim dniu. Jest jednak szansa, drobna, niewielka, że ta śmierć nie będzie bezsensowna, i że coś zmieni. Jestem jednak przeciwna, by mówić w samych superlatywach o zmarłych. Bądźmy szczerzy. Zakłamanie nic nie zmieni.
1 miesiąc temu
@mamii_raha A szkoda, bo wtedy tacy publiczno ludzie mieliby powód, by starać się za życia, a nie olewali sprawę, bo "i tak po śmierci postawią mi pomnik" jak w przypadku choćby Kaczyńskiego. My w Polsce nie potrzebujemy moim zdaniem pomników, a czegoś zupełnie innego. Ja w każdym razie po śmierci osób, które znam, zamierzam mówić o nich prawdę. Zszyscy mamy dobre i złe strony. Dobre należy podkreślać, o złych nie należy zapominać.
1 miesiąc temu
@mamii_raha Ja nie wiem czy był dobrym człowiekiem. Nie wiem jakim był ojcem i jakim mężem. To mogą oceniać tylko jego bliscy, a nie płaczę nad jego trumną, bo go nie znałam. To nie był mój ojciec, to był mój mąż. Był mi tak naprawdę obojętny, jak inni umierający co dnia. Czy płaczemy, bo w Afryce umarło dziecko z głodu? A może powinniśmy, bo do tego się przyczyniamy, a na śmierć prezydenta nie mieliśmy wpływu. Może warto wrzucać zdjęcia głodnych dzieci z Korei Północnej, zamiast czarno-białe foty zmarłego prezydenta Gdańska? Boli mnie, że o szarych ludziach, którzy cierpią przez każdego z nas i nasze wybory, się nawet nie pamięta. A umiera osobistości i nagle wielka żałoba.
1 miesiąc temu
Hektor będzie zbierał za rok, w tym byliśmy chorzy i też za późno sobie przypomnieliśmy. Dziadek jednak wylicytował dla nas misia 😍😍😍.
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@kaassxd Jedna jest na smyczy, w wózku, a druga w łóżeczku bez obroży 😉.
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@antosiowy_swiat Moja z dzieciństwa też 😉.
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@maagdalenaa_123 Też żałuję. Tu ciężko kogoś na spacer wyciągnąć. Ciągle za zimno, za gorąco... Ludzie siedzą tylko w domach pozamykani.
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@z.szczepanska I nic nie śpiewa? Naprawdę?
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@gamuzaaaa A nie śpiewa? Czekaj, sprawdzę na YouTube.
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@gamuzaaaa Śpiewała piosenkę Rihianny. Jednak faktycznie pomyliłam ją z Szoader czy jakoś tak xD. Moja znajomość dzisiejszych gwiazd zaczyna się i kończy na hiszpańskich aktorach.
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@z.szczepanska No właśnie, mylłam się :-). Jednak Siwiec śpiewała Rihianne.
1 miesiąc, 1 tydzień temu
Aż się nie mogę doczekać aż Hektorek będzie tak pomagał pakować mi torbę do szpitala. Ja najbardziej boję się leżenia, tego, że będzie tak jak z małym, gdy był w brzuchu, a tak... Jak człowiek chce to wszystko pogodzi i zawsze da radę 😊. Buziaki dla Was. Ucałuj Kazika i Anę, gdy już się urodzi 😘.
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@ed_yt_a89 Matka nie chciała. Babcia to bananożerca!
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@ed_yt_a89 Jak to babci ręka była! Mój głos 😄.
1 miesiąc, 1 tydzień temu
No niestety, sprawiedliwości na tym świecie nie ma. Mój kolega w wieku 5 lat stracił matkę. Zmarła na raka. Dobra kobieta. Zapaliła może z pięć papierosów w życiu. Nie piła dużo, okazyjnie. Z kolei jej siostrze zabrali dzieci do domu dziecka, non stop chodziła napruta i niby też ma nowotwór, ale chodzi, żyje, życie rodzinie zatruwa, okrada ich. Ot, taka właśnie niesprawiedliwość. Kobieta nieraz rodzi dziecko i umiera, inny zgwałci dziecko i żyje... Chore.
1 miesiąc, 1 tydzień temu
Trzymam kciuki za kuzyna 👊💪
1 miesiąc, 1 tydzień temu
Jakie uśmiechy 😁. Dobrego week dla Was!
1 miesiąc, 1 tydzień temu
Ty mówisz o planowaniu długoterminowym (weekend). Ja nieraz mam problem wyjść o danej godzinie z domu, by gdzieś zdarzyć...
1 miesiąc, 1 tydzień temu
Ale się zmienił. Ale ma oczy!
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@moommy_little_star Tolek? Ładnie, nietypowo. Zetniemy za tydzień u fryzjera, bo ja sama nie umiem i się boję, a nie będę chłopcu spineczek zakładać...
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@kochanamela12 Ale bez przesady. To nie jest taki ból jakim opisują go niektórzy panowie wielcy jak dąb. Robią z siebie takie ofiarki, by pokazać "jaki to ja jestem odważny i czego to ja nie zniosę".
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@antosiowy_swiat Będzie jeszcze poprawiana, bo nie przykryła się cała stara za jednym razem. Narzuci więcej białego.
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@paulacieslik Ja mam ich dużo. Większość do poprawki... Idę zrobić jeszcze w tym roku coś w myśl o Hektorku, coś z myślą o jego tacie (ale nie imię, aż tak mnie nie, nie...), i PSM na cycku... sercu. A później wezmę się za poprawę kostki (bo tam nic nie jest spieprzone, wykonanie dobre, ale chce coś dodać, może tak by wyjechało na stopę...).
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@_nietypowa_matka_polka_ Tylko nadal to dla mnie śmieszne, gdy panowie na ramieniu mają jakieś maleństwo i "jejuś jak to mnie bolało" i gadają o tym wszystkim, na każdym kroku. Kobieta nawet jak ją boli, to póki ktoś nie zapyta, to sama nie zrobi z siebie wielce cierpiącej...
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@z.szczepanska Tylko mimo wszystko to nie jest taki ból, którzy opisują niektórzy panowie. Często też robią to niepytani, zaraz po sesji, by pokazać jacy to oni nie są silni, że tyle znieśli. To już jest lekko żałosne. Stoi taki Sebol w bramie i stęka tygodniami, jak to go ramię po dziaraniu nakur...
1 miesiąc, 1 tydzień temu
Zupełnie się tym nie przejmuj. Tak jest pięknie i po Waszemu.
1 miesiąc temu
@wyrzezbiona_emocjami Dokładnie.
1 miesiąc temu
Od 4 do 8! I słodzę. Dużo słodzę!
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@thebirthoflove Mnie. Mogę nie jeść słodyczy wcale. Za to orzeszki, paluszki, frytki... Nie potrafię sobie odmówić. U każdego więc jest to coś 😊.
1 miesiąc, 1 tydzień temu
Był u fryzjera? Jak zniósł?
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
W łóżku! 😂
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
Ale jej włoski urosły!
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
@twins_mamuska Ja w dzieciństwie miałam loki tylko na deszcz (jak miało padać to mi się kręciły) xD
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
@twins_mamuska Ktoś ma proste i chce kręcone. Ty masz kręcone i prostujesz. Ja tam bym chciała takie, które się same farbują i układają!
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
@mama.fizjoterapeutka Nie trzeba. Można podnieść to od nóżek. Syn w gondoli nie chciał jeździć wcale, bo mało widział. Jak miał być ciągle na rękach to spacerówka była lepszym rozwiązaniem. Noszony chciał być tylko w pionie. Siadał tak jakby robił brzuszki (mając niespełna 5 miesięcy), a nie z kolan i nie dało się go na siłę położyć. Myślę, że fizjoterapeuci często przedzają i tworzą sobie małych klientów radami "nie rób nic, rodzicu, dziecko samo zacznie siadać, wstawać, chodzić". Ten świat zmierza do tego, że niedługo logopedzi zaczną głosić "nie mów do dziecka, nie przeszkadzaj w mówieniu, gdy będzie gotowe to samo zacznie".
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
Wiesz co mi przyszło do głowy? Że nie wiem jak masz na imię. Znam imię Twoich dzieci, męża, a Twoje... ?
1 miesiąc, 1 tydzień temu
Nikomu głowy nie obcięła, więc jest ok 😉
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
Skąd wierszyk?
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
Daj przepis na tort.
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
Sto lat, tort piękny, mały też super. Cieszył się?
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
Mogę wymienić czego nie lubię. Praktycznie wszystkiego. Najniższej krajowej, ubogich emerytów, którzy pracowali na to, by teraz nie mieć na leki i ogrzewanie, zazdrości, zawiści, ciekawości (ale takiej negatywnej), wtracania się w nie swoje sprawy, polityki, która doprowadzi Polskę do całkowitego bankructwa, klimatu (zimy i zimnej jesieni), braku luzu (non stop narzekają) i długi mogłabym wymieniać. A co w Polsce lubię? Ciężko mi znaleźć taką rzecz... Może jedynie architekturę w niektórych miejscach, "Wesele" Wyspiańskiego i piękną, bohaterską historię (szkoda tylko, że szanujemy pamięć po tych bohaterach jedynie pomnikami, a ich dorobek wysprzedajemy jak leci).
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
@corazbardziej Mnie już nawet nie chodzi o noc, a o to, że często słyszę "budzę, bo śpi za długo, a tu już nie jest pora drzemki". Hektor śpi zwykle 20-30 minut, ale jak raz kiedyś zdrzemnie się na 2 godziny to go nie budzę. Skoro tyle śpi, to widocznie akurat tyle potrzebuje.
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
@nomen.rosae Mój też rzadko śpi za długo... Ale ostatnio był rekord. Po 22 do 12 w południe. I w dzień raz 4 godziny. Odespał chyba te nieprzespane przez zęby noce wtedy.
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
@gamuzaaaa U nas taki freestyle 😂. Każdy dzień wygląda inaczej 😎.
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
@agnes84lucky Nie wiem, nie sprawdzałam. Trzeba by było wysłać zapytanie do firmy. Ja w gruncie rzeczy nawet ziemniaki kupuję z Francji, więc... Ogólnie chodząc nawet po spożywczym unikam polskich produktów jak ognia.
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
@agnes84lucky Ja np mogłam kupić dużo rzeczy gotowych, choćby zasłonki, ale uszycie przez znajomą było tańsze 😂. Choć materiały pewnie polskie nie były, ale chu... z tym. Nie od dziś wiadomo, że to co polskie to drogie, bo podatek mamy od wszystkiego zaje...isty. Przykład choćby sklepów (spółem kontra biedra czy lidl).
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
@agnes84lucky Teraz się zastanawiam czy ubrania kupuję polskie... Nie, raczej nie, bo zazwyczaj w sieciówkach, a polskich chyba w moim mieście nie ma. Dziś większość to made in Chiny! Ewentualnie Wietnam :-) Dawno nie widziałam na żadnej metce "made in Poland", może jedynie na jakimś lodzie z Kilargo, bo nas (Polskę) zaraz po komunie sprzedano, u nas już nie ma produkcji czy szwalni tylko galerie, gdzie sprowadza się produkty od innych.
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
100 lat!
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
@mama_hani85 U nas były na to różne maści... Pomagały na krótko. Stara metoda, by przecierac to wodą z krochmalem po jedzeniu i co wyjmie smoczek pomogła :-)
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
@maagdalenaa_123 Ja próbowałam karmić. Najpierw laktator i butelka. W domu, na spokojnie nauczył się ssać, ale moje mleko nie było treściwe. On był ciągle głodny. Nic nie mogłam zrobić, bo jadłby ciągle. Na spacerze ci druga ławka w parku przystanek i cyc. Więc tak jak w szpitalu już dojadał mm, tak w domu też. Później odrzucił i pierś i mm, bo chciał jeść tylko łyżeczką. Nie mam z tego tytułu wyrzutów sumienia. Przemycam mu mleko w kaszkach.
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
@mama_hani85 Taka stara metoda. Krochmal to woda gotowana z mąką kartoflaną. To się przegotowuje i tym przeciera na noc, po jedzeniu, w czasie dnia.
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
Najlepszego dla Was! 🎆🎊🎉😘
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
🎉🎉🎉 Sto lat Kaziku 😘😘😘
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
Gdzieś słyszałam, że jak wcześniak płacze, to dobry znak. Hanka silna dziewucha. Dala radę 😍
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
Tak jak Twoja...
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@nomen.rosae Nawet też dolne dwójki... Chyba dwie na raz. Masakra. Wyjdę na złą i okropną matkę, ale jak prababcia dziś zadzwoniła z "Zrobiłam obiad Hektorkowi, ja wam mogę przynieść, ale on może przyjść do mnie. Ja to tak dawno nie widziałam, wieczorem go odbierzecie", to się tak ucieszyłam jakbym w lotto wygrała. A jutro zabiera go na cały dzień i całą noc!
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@dzoanaa29 Tydzień składałam rzeczy. Złożyłam dziś, przed chwilą. Wcześniej nie było czasu... Było akuku, apsik i kosi kosi łapki 😂.
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@dzoanaa29 Ja od prasowania mam człowieka (moją mamę, ma manie prasowania).
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
@renatanamyslowska Bo ja miałam tu podbite oko od treningu boksu i chciałam to zamaskować 😂.
1 miesiąc, 3 tygodnie temu
Wesołych. U małego jakie zacięcie widać (ta zaciśnięta pięść) 😜😍😘
1 miesiąc, 4 tygodnie temu
100 lat! 😘
2 miesiące temu
Czyżby przeprowadzka?
2 miesiące temu
Mój ma odwrotnie niż Twój. Je jak najbardziej niemal wszystko i dużo. Je swoje i nasze. Ostatnio płakał, gdy na moim talerzu skończyła się zupa. Tylko właśnie za mięsem nie przepada (jedynie parówki i takie w sosie). 😜
2 miesiące temu
@_mom_story Dokładnie, najważniejsze, że je. Ja byłam strasznym niejadkiem i tego się obawiałam, że z małym będzie tak samo. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że naszym chłopcom się nie odmieni.
2 miesiące temu
@ed_yt_a89 Z przodu do góry dwa (dopiero się przebiły, na przybliżeniu jeden widać), no i na dole i z tyłu :-)
2 miesiące temu
Ja aż się boję co będzie, gdy znajdziemy odpowiednie mieszkanie i będziemy robili remont. Zwłaszcza, że własnymi rękoma, bez fachowców 😜. No i Hektotek oczywiście z nami 😊.
2 miesiące temu
Czemu są konieczne?
2 miesiące temu
Świetne. Skomponuje u Was kilka kompletów na wiosnę. Znajdę rozmiary 92/98?
2 miesiące temu
A mimo wszystko wciąż panuje przekonanie, że dziecko mimo wszystko powinno mieć pełną rodzinę...
2 miesiące temu
Pierwsze świetne. Model ma super oczy, zakochać się można 😍😍😍.
2 miesiące temu
Skąd to?
2 miesiące temu
Ej, podobni! Wyglądają tak, jakby cała trójka była twoja 😁.
2 miesiące temu
Mega zmiana. Na porównaniu (środkowe zdjęcie) widać to najwyraźniej 😘.
2 miesiące temu
Dziś Hekć miał body z tym samym buldogiem 😊. Wszystkiego dobrego dla Was 😘.
2 miesiące temu
@maagdalenaa_123 Babcia kupiła, bo dzieci miały 😁.
2 miesiące temu
@_mamakubusia_ Pozostaje się cieszyć, że wie czego chce 😉.
2 miesiące temu
@bvgka Bo kary są za niskie. Jeśli ktoś odczuwa radość ze znęcania się nad kimkolwiek, to nie jest człowiek. To nawet zwierzę nie jest. To bestia, którą powinno się zutylizować! (zabić takiego kogoś, i to możliwie jak najokrutniej, w myśl zasady "oko za oko").
2 miesiące temu
@fitarletka Mój adres mailowy jest na profilu 😉. Ty możesz odezwać się pierwsza.
2 miesiące temu
@paulacieslik Ja też, ja też! Bo rowerek za zimny, a ten wózek co mamy za ciężki!
2 miesiące temu
@achojeta Ale jakby spał do 11, to mogłabyś wstać i 7 i też dużo jeszcze zrobić. To nie jest tak, że on wstaję w nocy, raczej drzemnie się o 18 i później zasypia niekiedy dopiero o 1 w nocy, a budzi się przed południem. Jemu rytm zepsuły zęby 😠.
2 miesiące temu
@nomen.rosae Mój jak zaczął zasypiać o 19, to później nie jest już zmęczony i do 24-1 buszuje. Stanowczo wolałam jak chodził spać o 22-23 i spał do 9. W każdym razie za niego się nie zadecyduje, bo Ty go położysz, a on wstanie, zacznie się bawić, zapłacze, by wypuścić go z łóżeczka lub z łóżka. A nie chcę go uczyć lulania w wózku. U nas przez te zęby tak się poprzestawiało.
2 miesiące temu
@z.szczepanska Hektor jak się drzemnie o 18 czy 19, to nie pójdzie mi spać przed 24, a przez te zęby zaczął specyficznie sypiać za dnia. No i lato lepiej nam służyło, dłuższe spacery i w ogóle...
2 miesiące temu
@dkonecka U nas 21 to stanowczo za wcześnie (od początku żyliśmy tak trochę po hiszpańsku). O tej 21 to się zwykle kąpiemy. Mnie pasowało jakby zasypiał tak w okolicy 23, przed 24.
2 miesiące temu
@agnes84lucky Tylko ja nigdy nie chciałam programować dziecka na konkretne godziny. W jakiś sposób to się sprawdza, bo w nocy nie ma pobudek co kilka godzin na jedzenie. Z kolei jak się obudził ze dwa razy w życiu, by w nocy zjeść, to już się rozbudził, no bo nie je z butelki, więc siedzi, je, oczy po pięciu minutach jak pięć złotych. Wolałabym jednak by spał o 23 i budził się o 9, a nie od 1 w nocy do 11... Tylko też nie chcę kłaść dziecka na siłę w płaczu. Dziś postaram się go bardziej zmęczyć i nowe dać mu zasnąć po 20, by poszedł spać 22 lub 23.
2 miesiące temu
@dkonecka Ja z kolei nigdy nie chciałam, by moje dziecko miało rytm dnia. Od zawsze jadł gdy był głodny, kładł się, gdy był zmęczony. Unikałam "programowania".
2 miesiące temu
@agnes84lucky U nas nigdy nie było pobudek. Jak tu czytam lub słyszę od znajomych, że dzieci potrafiły wstawać co 2-3 godziny czy w nocy po pięć razy, to... mogę im tylko współczuć. Nigdy tego nie zrozumiem, bo tego nie przeszłam 😊.
2 miesiące temu
@agnes84lucky A to nie, u nas na zęby to zabawialiśmy, bo my nic nie podawaliśmy (żadnych leków), stąd pewnie ta ochota na nocne zabawy mu się wzięła xD
2 miesiące temu
@agnes84lucky U nas żel pomaga, ale na 15 minut i znowu, a nie chcę mu nic dodatkowego podawać. Unikam jak mogę lekarstw.
2 miesiące temu
@achojeta U nas kolka się zdarzyła, ale nie aż tak długo. Współczuję! 😘.
2 miesiące temu
@emjot__ Ten też je samodzielnie, ale to co da się wziąć w rękę. Zupy czy kaszki raczej sam nie zje, tak mi się wydaje.
2 miesiące temu
@z.szczepanska Myślę, że jakbym mu dała miskę zupy i łyżkę, to micha zaraz byłaby na podłodze 😂.
2 miesiące temu
@klebekuczuc.pl Ja mam obawy, że jakby mu dać miskę i łyżkę, to miska z zupą zaraz byłaby na podłodze. Rękoma je całkiem ładnie.
2 miesiące temu
@agnes84lucky Ja też sobie nie wyobrażam, by na dwa lata jeszcze go paść... A są dzieci co na trzy jeszcze z butli jedzą.
2 miesiące temu
@natka_stochm Nie pytałam o to od kiedy dało się łyżeczkę dziecku do ręki. Tylko od kiedy zaczął próbować trafiać jedzeniem do buzi za pomocą łyżeczki, bo mój póki co myli strony :-)
2 miesiące temu
@agnes84lucky Ja piłam do zasypiania chyba do szóstego roku życia, bo jak nie dostałam to histeria.
2 miesiące temu
@agnes84lucky To Hektor też nie je z butelki, sam odrzucił. Mleko tylko w kaszce przemycane. A ja... jadłam sztućcami ładnie, ale manna z butli przed snem (taki rytuał) 😖.
2 miesiące temu
@natka_stochm To może też spróbujemy. Bardziej się obawiam o miskę. Chyba muszę poszukać jakieś na przylepy xD
2 miesiące temu
U nas średnio z zainteresowaniem. Zarówno dzieć, jak i koty, tylko popatrzą, delikatnie dotkną i papa 😜
2 miesiące temu
Bałagan jak u mnie, zabawki są wszędzie. Ale mnie artystyczny nieład nie przeszkadza. Za to dziecko na meblach... gnałabym takiego na podłogę! 😄
2 miesiące temu
Mam pytanie czy akryl też zakładasz?
2 miesiące temu
@_aanyaa9_ Proszę o jakiś namiar i cennik na priv :-)
2 miesiące temu
U nas mija i pojawia się znowu... I nie wiem czy to lęk separacyjny czy z czegoś konkretnego wynika. Wydaje mi się, że u nas to to drugie, bo on wisi na mnie, gdy np jest po weekendzie i spędziłam go w szkole. Tak samo wisi na ojcu, gdy widzi go raz na dłuższy okres, niekiedy raz w miesiącu.
2 miesiące temu
Mój sam się odstawił i od cyca i nieco później od samego mleka z butelki, w końcu zupełnie przestał pić z butelki. Jeśli chcesz go karmić, nie męczy Cię to, to może daj mu zadecydować? Zrób po prostu tak, by Wam było dobrze, wygodnie, zdrowo.
2 miesiące temu
Jeszcze jeden dodatkowy plus — nie musisz zmywać! 😉
2 miesiące temu
6
2 miesiące temu
W Kaliszu niektóre firmy nawet premi na święta nie dadzą. O paczce nie ma co myśleć. Czekolady się nie dostanie. Włosi są jednak serdeczniejsi... U nas strach ofiarować komuś wino, a by dostać wino od pracodawcy, to... chyba sto lat musi minąć byśmy zmienili do tego podejście.
2 miesiące, 1 tydzień temu
@bvgka Tak. Mają. One są ze sklepu coccodrillo, ale mają jakąś markę. Znajdę karton jak wrócę ze szkoły.
2 miesiące, 1 tydzień temu
@bvgka My mamy problem zimowe znaleźć na tak małą nogę, więc chodzi w jesiennych. Czekamy na dostawę do sklepu by przymierzyć. Przed świętami ma jeszcze być.
2 miesiące, 1 tydzień temu
@bvgka 17/18
2 miesiące, 1 tydzień temu
@mama_hani85 Zabić sukę (sorry, ale nie mam na takie zachowanie przyzwoitych słów).
2 miesiące, 1 tydzień temu
@aalicjaa.o Proszę bardzo 😘. Myślę, że o uczuciach mówimy za mało. Ukrywamy je. Zakładamy maski. Na IG często są piękne kadry. Lubię najbardziej tych co po prostu żyją, a nie są reklamą wielu marek, ale gdzieś w tym wszystkim zatracili siebie. U mamy Kazia na pewno spotkasz ją i jej myśli, a nie znaczki firmowe.
2 miesiące temu
@maagdalenaa_123 Dziękujemy 😘
2 miesiące, 1 tydzień temu
@bvgka czekają do lata, aż będzie jadł piasek 😉.
2 miesiące, 1 tydzień temu
@teraz_mama_antka Zrozumieliśmy. Nam słownik też nieraz robi po złości :-)
2 miesiące temu
@mama_hani85 Ja źle wspominam ciążę, bo ja się bałam. Od początku była zagrożona. Ciągłe ryzyko, że to może być wcześniak. Te wymioty, bóle głowy itd to nic, cieszyły mnie, ale ten strach o życie własnego dziecka, straszne...
2 miesiące, 1 tydzień temu
@_nietypowa_matka_polka_ Uwierz mi, Twoje narzekanie to nie narzekanie. Ja trafiam na profile kobiet co jakby wcale nie cieszyły się z roli mamy. Jakby bycie mamą miało tylko źle strony, a dziecko było jedynie ciężarem. To tak jak z ciążą. Znam takie co przechodziły ją bezobjawowo, a złem nadrzędnym było to, że się w bluzkę nie mieszczą. Myślę, że patrząc na mamy wcześniaków, co pod koniec modliły się o każdy kolejny dzień w dwupaku, nie mają prawa robić z siebie Bóg wie jak cierpiących ciężarnych...
2 miesiące, 1 tydzień temu
@ed_yt_a89 Jestem wyższą ligą. Stawiam od razu na ketonal xD
2 miesiące, 1 tydzień temu
@kitikejt Dziękuję :-)
2 miesiące, 1 tydzień temu
@mama_hani85 To u mnie Elena unika małego, bo dużo przeżyła w życiu...
2 miesiące, 1 tydzień temu
@corazbardziej Ale podajesz, gdy jest z nim źle, a nie bo jest marudny. Ja nie mówię, by nie podawać wcale, bo wszystko jest do użytku w ilościach odpowiednich. I tak jak nie można się żywić dziecka tylko słodyczami, tak dieta z mleka, warzyw, owoców i paracetamolu też mnie nie przekonuje, a dużo osób w pierwszym roku życia dziecka podaje ten lek na każdą dolegliwość (kolki, zęby, marudzenie, przeziębienie).
2 miesiące, 1 tydzień temu
@bvgka Wiesz, ja nie mówię, żeby nie podawać nic, wcale, nigdy. Hektorowi też podałam coś dwa czy trzy razy, plus krople na kolki, ale zliczę to na palcach. Ja nie jestem przeciwna lekom, ani czekoladom, ani chipsom, ale ani jednego, ani drugiego, ani trzeciego nie powinno się podawać dzieciom w nadmiarze.
2 miesiące, 1 tydzień temu
@aneta.hamer Wstawać zaczął sam, za rękę chodzi sam, więc nie jest to ciągnięcie dziecka na siłę, by to musiało przebierać nogami. Trzyma się za palec i prowadzi :-).
2 miesiące, 1 tydzień temu
@achojeta U nas też ten etap, ale małego bardziej pociąga stanie niż podłoga (kolana). Czołga się tylko do czegoś co pomoże mu się podnieść na nogi ;-).
2 miesiące, 1 tydzień temu
@_mamakubusia_ Myślę, że tak na 10 miesięcy będzie chodził, do roku na pewno. Myślę, że spokojnie chodziłby dziś, bo stoi sam sztywno, ale boi się bez ręki zrobić więcej niż krok w stronę kogoś kto stoi blisko i wystawia ręce, by złapać. Ciałem jest gotowy, głowa ma blokadę (takie moje wnioski, ale się nie martwię, ma czas).
2 miesiące, 1 tydzień temu
@karolinamartyna32 Ja to staram się go do raczkowania zachęcić, bo lepiej tak, niż być jego podparciem (kręgosłup mi już pada), ale on nie jest za podłogą, niestety.
2 miesiące, 1 tydzień temu
@renatanamyslowska Myślę, że dziecko dziecku nierówne. No i dziecko może być leniwe, leniwe miesiącami i nagle wystartować i wszystkich prześcignąć 😉.
2 miesiące, 1 tydzień temu
@_mamakubusia_ Ja zaczęłam na 9, ale się przewróciłam mocno i później jakoś prawie na 11 :-) Osobiście uważam, że dziecko ma czas tak między 9 a 14 miesiącem życia.
2 miesiące, 1 tydzień temu
@bvgka Ja miałam takie cofnięcie, jak się wywróciłam. Miałam prawie dwa miesiące przerwy w chodzeniu. Ponoć dziecko w pewnym wieku jest mądrzejsze i zaczyna odczuwać strach.
2 miesiące, 1 tydzień temu
@bvgka Rozumiem go, to samo mnie spotyka, bo choć nie jestem wysoka, to mały jest mały. Już o takich szelkach myślę, by mu w domu zakładać.
2 miesiące, 1 tydzień temu
@kaassxd Pilot, gramofon, smartphone dla starszego, joystick.
2 miesiące, 1 tydzień temu
@kaassxd I jak się sprawdza?
2 miesiące, 1 tydzień temu
@kaassxd Telefon akurat od babci. Oglądała YT nim zakupiła. Wybierała na podstawie recenzji. Stała się znawczynią zabawek 😁.
2 miesiące, 1 tydzień temu
@kaassxd Wybraliśmy Mima Bo, Carmel, ale nas oszukano i są tylko białe, tego nawet u dystrybutora nie ma, więc Elodie Details, kolor Dots of fauna.
2 miesiące, 1 tydzień temu
@kaassxd No taki inny... Przyznam szczerze, że patrzyłam głównie na wygląd i rozmiary po złożeniu (czy się nada do samolotu).
2 miesiące, 1 tydzień temu
@z.szczepanska Ja poszukam i kupię jakiś, ale to za miesiąc, w tym już było za dużo wydatków.
2 miesiące, 1 tydzień temu
@mama_hani85 😘
2 miesiące, 1 tydzień temu
Ja jeśli mam być szczera, to za tymi świętami nie przepadam. Na Halloween miałam dekoracje z dwa tygodnie wcześniej, a na Boże Narodzenie tylko choinka i jakieś lampki... bo mama kazała, dla wnusia, przybrać, gdyby chodziło o mnie myślę, że choinkę kupiłabym gotową i olała sprawę. Ale też mam świąteczne skarpety xD
2 miesiące, 1 tydzień temu
Ja się boję płazów, gadów, nawet niektórych gryzoni, więc z daleka mogłabym popatrzeć, a mały, jak będzie chciał, niech podłazi na bliską odległość 😉.
2 miesiące, 1 tydzień temu
Wróciłaś do starego kolorku?
2 miesiące, 1 tydzień temu
Dziękujemy. Co prawda już niedziala, ale wzajemnie. Niech u Ciebie... u Was niedziela będzie szczęśliwa!
2 miesiące, 1 tydzień temu
Mój samego mleka nie piję wcale, nie lubi. Je kaszki i te mleczne i bezmleczne (wtedy dodajemy Bebilon). On tak samo z piersi zrezygnował, bo się nie najadał. Mój synek kieruje się zasadą "by się czymś najeść, trzeba to zmielić, a nie tylko połknąć".
2 miesiące, 1 tydzień temu
@mikotmi Mój w piątym się sam odstawił, ale od zawsze dokarmiałam mm. Moje nie było treściwe, nie najadał się. Wychodzi na to, że co dziecko to inny przypadek.
2 miesiące, 1 tydzień temu
Większego w sklepie nie mieli? U mnie zająłby ten Misio cały pokój! 😱.
1 miesiąc, 1 tydzień temu
A ja nie lubię Oriflame jako firmy. Miałam od nich kilka kosmetyków, balsamów itd i nic mi nie przypasowało na dłużej. Stawiam na L`Oreal w większości (farby, szminki, podkłady, cienie, szampony). Jeśli kupowałabym kalendarz kosmetyczny, to tylko z tej firmy.
2 miesiące, 1 tydzień temu
Masz nieproszonego gościa na zdjęciu 😜 Psiaka 😁
2 miesiące, 2 tygodnie temu
@andzeluna A to chyba u każdego 😜
2 miesiące, 2 tygodnie temu
Jesteście pewni co do tego porażenia? Ja nadal, jak na nią patrzę, nie widzę dziecka z porażeniem (może to zasługa Wasza, może rehabilitacji, z pewnością Mani).
2 miesiące, 2 tygodnie temu
@radosc_bycia_rodzicem_ Trzymam za Was kciuki i nadal myślę, że to jakaś inna blokada. Macie już oficjalną diagnozę, że tak to nazwę czy tylko przypuszczenia?
2 miesiące, 2 tygodnie temu
Mój zawsze się cieszy, gdy coś dostaje :-)
2 miesiące, 2 tygodnie temu
@martisheq Myślę, że źle zrozumiałaś moje słowa. Podziały były zawsze, ale nie takie. Kiedyś bogaty miał prezent za sto, biedny za dyszkę. Dziś znam dzieci z wczesnej podstawówki, co mają telefon, na który mnie nie stać, i to nie jest żal, że mnie na niego nie stać, tylko takie porównanie. Ja nawet mając wypłaty z dziesięć tysięcy na miesiąc, nie kupiłabym dziewieciolatkowi iPhone za kilka tysięcy. Więc nie rozumiem czemu mam zważać na słowa. Jeśli dla mnie jest coś przesadą, to jest nią dla mnie. Dla Ciebie być nie musi.
2 miesiące, 2 tygodnie temu
@chocolatee.lifee Dokładnie, wydaje mi się, że wszystko ma swoje miejsce, czas i powinno być w jakiś wyważonych proporcjach. Nie chodzi o to, by na każdym kroku oszczędzać i wszystkiego dziecku odmawiać, gdy nas stać, bo "po co mu", "obejdzie się bez tego", bo każdy chce od czasu do czasu moc sobie na coś pozwolić i dostać coś takiego lepsiejszego, dziecko również, ale nie chodzi o to, by na każdym kroku i z każdej okazji, a nawet bez okazji dawać dziecku złote góry, nawet gdy nas na to stać. Po prostu nie uważam takiego nagradzania, prezentowania, rozdawnictwa za coś dobrego.
2 miesiące, 2 tygodnie temu
@nomen.rosae Takie coś zawsze było, nie ma sprawiedliwości, granica nigdy nie będzie równa. Mnie przeraża, że się pogłębia. Kiedyś można było na komunię dostać albo słodycze, albo rower (to była ta odgórna granica), dziś jest to ciągle jakąś słodkoś u niektórych i skutery, quady i laptopy za pięć tysięcy u drugich. Granica się poszerza, to przeraża. Za jakiś czas jedni na osiemnastkę dostaną jakiś drobiazg, może pierścionek, pościel, rower czy kurs prawa jazdy, a inni wille z basenem (do tego to niestety zmierza).
2 miesiące, 2 tygodnie temu
Jakie on ma duże stopy... 😱 A mój ma tak małe szkitki jak panienka. Butów nie można na niego dostać, bo w takich małych rozmiarach sztywnych nie robią.
2 miesiące, 2 tygodnie temu
@kaassxd Ja bym chciała by mój miał chociaż 19... Najlepiej z 20. Choć dobór butów też od przegubia zależy.
2 miesiące, 2 tygodnie temu
@kaassxd Mnie ograniczają tylko fundusze xD gdybym miała nieograniczony fundusz, na siebie zawsze znajdę buty.
2 miesiące, 2 tygodnie temu
Proszę o przepis na ciasteczka!
2 miesiące, 2 tygodnie temu
@z.szczepanska Pokonam Cię. Uwaga. U mnie mama prasuje!
2 miesiące, 2 tygodnie temu
@z.szczepanska Ale tylko wnusiowi prasuje, moich już nie 😂
2 miesiące, 2 tygodnie temu
@achojeta Ja spotkałam się z opiniami, że za wcześnie, że krzywda, ale przecież nic na siłę. Póki co jest bez płaczu i nam się udaje wychwycić moment, przez to wołanie eeee. Skoro dziecko uczy się przez pokazywanie i doświadczanie, to chyba nie ma nas co czekać! Zobaczymy jak nam pójdzie i kiedy będą całkiem bez pieluchy 😜.
2 miesiące, 2 tygodnie temu
@achojeta Ja też się nie czuję skrzywdzona! Przybijam pięć.
2 miesiące, 2 tygodnie temu
@slodka96 Kieruję się zasadą "sadzać jak zacznie siadać", tak jak to robiły nasze mamy i babcie. Póki co Hektor zawsze krzyczy eee i wtedy robi, więc to nawet trochę tak jakby wolał. I dzieci uczą się, moim zdaniem, przez pokazywanie, doświadczanie.
2 miesiące, 2 tygodnie temu
U nas od zawsze sen około 23, ale za to zwykle do rana, a nawet do 10 czy 11. Tak więc, gdy zęby nas nie męczą, to nie narzekam.
2 miesiące, 2 tygodnie temu
@i_can_fly_yy Mój nie żuł przez pierwsze trzy czy cztery miesiące, a przy ząbkowaniu zaczął.
2 miesiące, 2 tygodnie temu
@i_can_fly_yy Ale u nas też tak naraz idą. Nie było, a już ma z 5 czy 6.
2 miesiące, 2 tygodnie temu
@maagdalenaa_123 Ostatnio mamy też zamiłowanie do czajnika 😜😘
2 miesiące, 2 tygodnie temu
@kaassxd A jaki pierdoła się zrobił. Ciągle musi mnie widzieć. Ciężko do toalety iść jak jesteśmy sami...
2 miesiące, 2 tygodnie temu
@aneta.hamer Mój się boi prysznica :-) Więc takie wyjście odpada. Choć to też przyszło mu nagle, wcześniej tak nie miał. Nie sądzę, że każde dziecko taki etap przechodzi. Są chyba wyjątki od tej reguły. Ja ogólnie nie wierzę w takie pierdoły typu bunt jakiegoś wieku, leki separacyjne w jakimś wieku, marudzenie bo skok rozwojowy. Dziecko nabywa po prostu umiejętności, cech charakteru i jakieś jest. A Hektor akurat taki etap towarzyski ma co jakiś czas, później mu mija i znowu...
2 miesiące, 2 tygodnie temu
@aneta.hamer Ja akurat znam mało dzieci, ale trafiłam na całkiem różne egzemplarze. Raczej nigdy do siebie niepodobne.
2 miesiące, 2 tygodnie temu
@kaassxd Aż tak źle nie jest. Czasami się zabawi. Myślę, że jutro będzie lepiej. Tydzień temu miał dzień "chcę na ręce" i mu minęło xD
2 miesiące, 2 tygodnie temu
My co drugi dzień robimy razem chleb. Mały lubi bawić się ciastem 😊 Pierniczka też zrobimy, a reszta... Ryby lubimy tylko w panierce, bigos wegetariański i barszczyk Ale ukraiński, i na tym kończą się nasze tradycje 😂. Mamy swoją, duża pizza w czterech smakach xD jak będzie większy pewnie będzie sam obkładał czym lubi 😊.
2 miesiące, 2 tygodnie temu
Ja myślę, że każdy tak ma. Ja dziś np padam. Węgla powiedzieli, że nie dowiozą, bo padło im auto, dopiero jutro. Ja bez samochodu. To stary wózek, dwie ulice dalej po worek, przywieźć to 25 kg, wnieść na pierwsze piętro, co rano rozpalać w piecu, na dodatek Hektorowi wrócił etap "muszę cię widzieć" i jak jestem z nim sama, to ciężko nawet do toalety iść... Kiepski dzień. Niestety wszyscy takie mają, ponoć po to by móc docenić te lepsze.
2 miesiące, 2 tygodnie temu
Pewnie, że świetne i sama bym pograła, ale metraż by mi na to nie pozwolił 😜
2 miesiące, 1 tydzień temu
Te włosy ma super. Nie chcą mu ochlapnąć? 😂😄😁
2 miesiące, 2 tygodnie temu
Gratulację. Czekamy na gwiazdę w jakimś świątecznym wdzianku 😜. Hektorek chce kartkę od Linki i jej rodzinki! Uwielbiamy Was 😘.
2 miesiące, 3 tygodnie temu
@corazbardziej Pięć albo sześć (ciężko policzyć, nie chce pokazać).
2 miesiące, 3 tygodnie temu
@achojeta U nas pięć albo sześć. Hektor nie każe zaglądać do buzi, tylko łyżeczka na nich gra! 😂
2 miesiące, 3 tygodnie temu
@mama_emmy_30.03.2018r_ Policzki u nas też...
2 miesiące, 3 tygodnie temu
@i_can_fly_yy Daj nazwę.
2 miesiące, 3 tygodnie temu
@mama_emmy_30.03.2018r_ My dostaliśmy na to Bepanten (inny niż do pupy), ale średnio pomaga. Poleciła mi koleżanka Zinalfat. Dziś kupię i zobaczę.
2 miesiące, 3 tygodnie temu
@fotomodalexa Dziękujemy. Zmieniliśmy maść i jest trochę lepiej. Całkiem pewnie mu znikną, gdy przestanie ząbkować.
2 miesiące, 3 tygodnie temu
@obara_family Dziękujemy 😘
2 miesiące, 3 tygodnie temu
@chester098 Myślę, że uśmiech każdego dziecka jest ważny. Uśmiechnięte dziecko to lepszy dorosły 😉
2 miesiące, 3 tygodnie temu
@bvgka A mnie się wydaje, że temu mojemu ciężko w tych rzeczach i właśnie się boi, jak już mu się zakłada bluzkę, że zaraz będzie tez kurtka, a w tej ma ograniczone ruchy...
2 miesiące, 3 tygodnie temu
@bvgka Nam z kolei od śliny na brodzie i przy ustach wychodzi takie zaczerwienienie z bąblami. Może znasz na to jakiś lek, maść? Niby jakąś na to mamy, ale średnio pomaga, a nie chcę, by mu tak zostało przez zaniedbanie...
2 miesiące, 3 tygodnie temu
@bvgka U nas buty ok, spodnie, skarpety, nawet rajtki. Przez głowę da wciągnąć wszystko, ale rękawy to zło... Tylko te rękawy...
2 miesiące, 3 tygodnie temu
@ooktawia Nie wiem, bo nie ja prasuje. Ale wcześniej nie było problemu z ubieraniem, dopiero od kiedy zakłada się więcej, problem się pojawił, więc raczej niechęć nie wynika z tego. I problem jest tylko z rękawami. Nawet jak już jest jakiś czas ubrany i jest spokojny, a chce się podwinąć mu rękaw to nagle krzyk.
2 miesiące, 3 tygodnie temu
@bvgka Emolium mamy od pierwszych dni i pomimo tego wyszło...
2 miesiące, 3 tygodnie temu
@bvgka Bepanten mamy, na wiatr też babydream
2 miesiące, 3 tygodnie temu
@mama_hani85 Jak w Hausie widziałam sweterki dla dzieci, świąteczne, za 69 zł... to mnie aż ścięło.wszystko jest dla ludzi, ale bez przesady. Kolega miał koszulkę z CK... Szmata po jednym praniu, a koszt jej gigantyczny.
2 miesiące, 3 tygodnie temu
@mama_i_jagodka Dokładnie, za najniższą krajową, człowiek powinien móc wynająć mieszkanie, zjeść, dojechać do pracy i jeszcze raz w miesiącu sobie coś kupić (takiego z niskiej półki, nie mówię o nowym mercedesie).
2 miesiące, 3 tygodnie temu
@mama_i_jagodka tak, tylko problem jest, gdy ludzie pracują, a pensje starcza tylko na opłaty i tydzień jedzenia. Osobiście znam ludzi, co zaciagali kredyty by posłać dzieci do szkoły.
2 miesiące, 3 tygodnie temu
A wiesz co mnie boli? Niesprawiedliwość. Oczywiście nikomu nie życzę źle, ale jaki to ma sens, gdy ludzie chcą mieć dzieci, a nie mogą, a w patologicznej rodzinie zza ściany ciągle przybywa dzieciaków. Kobiety robią wszystkie badani, dbają o siebie, czekają na maleństwo i rodzi się za wcześnie, albo poronią, albo chore... Inna chla całą ciążę, pali jeden za drugim, nie odżywia się zdrowo, nie ma wszystkich badań i dzieciak prawie 4 kg, bez żadnych wad, urodzony o czasie. To jest chore... przykre.
2 miesiące, 3 tygodnie temu
Chyba zakupie swojemu. On lubi tak uderzać... 😁
2 miesiące, 3 tygodnie temu
Zdolniacha!
2 miesiące, 3 tygodnie temu
Udanej zabawy! 😉
2 miesiące, 3 tygodnie temu
@kaassxd Ale super. Ja to nazywam "na pazurki" 😁.
2 miesiące, 3 tygodnie temu
@kaassxd Nie, aż takich nie. Ale po kąpieli ma irokeza!
2 miesiące, 3 tygodnie temu
Ja też piekę pieczywo. Bo się ostatnio wystraszyłam jak zobaczyłam skład chleba w markecie xD.
2 miesiące, 3 tygodnie temu
Jest mniej niż sprzed ciąży, ale od jakiegoś czasu stoi w miejscu...
2 miesiące, 3 tygodnie temu
Ja nie przepadam za słodyczami (cukierkami, plackami, lizakami). Jednak kawę słodzę, nieprzyzwoicie dużo. No i nie raz kiedyś jednak mnie chwyci chęć na tort, czekoladę, michałka. Też nie ufam ludziom co mówią "bez soli i cukru da się żyć".
2 miesiące, 3 tygodnie temu
Ale już duża 😱😱😱. Kawka w tygodniu?
2 miesiące, 3 tygodnie temu
@achojeta To mój też taki pulpet. W 74 na długość by wszedł, ale na szerokość nie...
2 miesiące, 3 tygodnie temu
@bvgka Na długość nie aż tak, ale gęstnieją.
2 miesiące, 3 tygodnie temu
@mama_i_jagodka Masakra. Może to zęby? Zawsze tak miała? Pozostaje nadzieja, że jej minie.
2 miesiące, 3 tygodnie temu
@nomen.rosae Podziwiam za optymizm.
2 miesiące, 3 tygodnie temu
@_nietypowa_matka_polka_ Nasz nowe konto?
2 miesiące, 3 tygodnie temu
@_nietypowa_matka_polka_ Przez zęby mojego syna mam wszędzie zaległości.
2 miesiące, 3 tygodnie temu
@mama_i_jagodka Dziękujemy.
2 miesiące, 3 tygodnie temu
Mariola 😍😍😍. Należę do jej fanklubu 😁
2 miesiące, 3 tygodnie temu
Ja pod koniec 41... Właściwie to już się zaczął 42.
2 miesiące, 3 tygodnie temu
Ja poluję na bluzy, swetry i płaszcz i nigdzie nie ma takich jakie bym chciała, a jak są to rozmiar nie mój... Twój futrzak fajny. Skąd? Chciałabym taki w innym kolorze.
2 miesiące, 4 tygodnie temu
Ale zeszczuplałas na twarzy! 😱
3 miesiące temu
Bardziej obrzydliwe niż zabawne...
2 miesiące temu
@imaginaryimages_space.woman Dokładnie. Mnie w ogóle się ta gra nie podoba. Dla mnie to obrzydliwe a nie śmieszne.
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@imaginaryimages_space.woman Niekoniecznie. Takie dziecko powinno już wiedzieć co wolno, a co nie. Ja np nie rozumiem jak kilkulatek może połknąć baterię. Dla mnie wtedy winę ponoszą rodzice za nierozgarnięte dziecko (za mało czasu widocznie mu poświęcili). A gra w kupę po prostu mnie nie bawi. Tak jak sikające Mikołaje, wypinające tyłek bałwanki. Takie trochę zabawki dla... (nie chce nikogo obrażać), ale normalni, kulturalni ludzie to grają z dzieckiem w chinczyka, ryzyko, piłkę, a nie w kupę.
1 miesiąc, 1 tydzień temu
@imaginaryimages_space.woman Dokładnie. My się w to nie pobawimy, ale inni... Proszę bardzo.
1 miesiąc, 1 tydzień temu
Moje koty lubią tę firmę 😁
2 miesiące, 1 tydzień temu
My też długo byliśmy w dwupaku. Nie spieszyły się te nasze dzieciory na świat! 😂
3 miesiące temu
@nomen.rosae Wywoływali Ci poród?
3 miesiące temu
@nomen.rosae U nas też... Co prawda skurcze były, ale nie takie... Dużo kroplówek... Nigdy więcej 😖
3 miesiące temu
Brawa dla małej. Dała radę. Silna dziewucha!
3 miesiące temu
@mama_hani85 Dziękujemy 😘
3 miesiące temu
U nas dziś też koszule i kratka :-)
3 miesiące temu
@karolinamartyna32 Tak, ale wychodzi mu coś na buzi, prawdopodobnie od tego ślinienia. Znasz jakąś sprawdzoną maść na takie coś u dziecka?
3 miesiące temu
@agav.v Najpierw jeden, później dwa. Teraz widzę, że już czwarty jest tuż tuż i góra... Miesiąc się nacierpiał, więc teraz idą wszystkie na raz. Marudny jest bardzo...
3 miesiące temu
Królowie PiK 😜😉😘.
2 miesiące, 3 tygodnie temu
Jakby chciał komuś przypier... Boski jest 😍😍😍
3 miesiące, 1 tydzień temu
@kaassxd Światło tak padło, że bardzo jasne włosy mu wyszły 😄. Sama się śmiałam, że jak nie on.
3 miesiące, 1 tydzień temu
Nowy kumpel!
3 miesiące temu
Ślicznie! 😍😍😍 Tak trzymać kobity!
3 miesiące, 1 tydzień temu
Zawsze chciałam spróbować... 😘
1 miesiąc, 2 tygodnie temu
Nie zwracam ma to uwagi. Szczerze, to mam za mało czasu, by jeszcze takie rzeczy sprawdzać...
3 miesiące, 1 tydzień temu
@insta.m.a.m.a My pierwszy spacer zaliczyliśmy mając miesiąc, bo trzy tygodnie spędziliśmy w szpitalu... Ja tam staram się normalnie żyć, bez przesady na tle zdrowia. W końcu nawet jak uprawy będą ekologiczne, to smog, deszcz... to wszystko i tak dotyka nas i tego co jemy... Nie zmienimy tego, choćby nie wiem co będzie już tylko gorzej i można się jedynie przyzwyczaić, zahartować.
3 miesiące, 1 tydzień temu
Piotruś 😍😍😍 aleś wyrósł 😘
3 miesiące, 1 tydzień temu
Młodziej wyglądasz, to pewne! 😉
3 miesiące, 1 tydzień temu
@twins_mamuska Ciężko mi to sobie wyobrazić. Z pewnością byłoby zwariowanie.
3 miesiące, 1 tydzień temu
Faktycznie się zgrali! Ale Hektora też kiedyś ja ubierałam, a moja mama wychodziła zanim się ubieraliśmy i bluzki mieli marynarskie. Taki przypadek.
3 miesiące, 1 tydzień temu